Almanya'da yakalanan Türklerin sayısı artıyor

Almanya'da yakalanan Türklerin sayısı artıyor

Kaçak yollarla Almanya'ya girmeyen çalışan 5 Türk geri gönderildi, 2 Türk hakkında ise "yardım ve yataklık" suçlamasıyla soruşturma başlatıldı.

Almanya, ülkeye kaçak girişlere karşı sınır kontrollerinin sayısını artırarak, bazı sınır bölgelerinde tedbirleri artırdı. Ratzeburg Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler de Linken sınır kapısında kontrollerin yeniden başlatılması üzerine harekete geçti.

Sınırlarda yakalanan kaçak göçmenlerin önemli bir bölümünün Türk olduğu ve bu sayıda her geçen gün ciddi bir artış gözlendiği de biliniyor. Bölgede tedbir alan emniyet güçleri, dün Almanya'ya kaçak yollarla girmeye bir Türk grubu daha yakaladı.

Saat 17:00 sularında Alman plakalı bir araçla ülkeye giriş yapmak isteyen 5 Türk'ten ikisi, denetim yapan polis memurlarına Türk pasaportlarını ve Almanya'da geçerli oturma izni belgelerini gösterebildiler. Ancak diğer üç kişide yalnızca süresi dolmuş Polonya vizeleri bulunuyordu.

RAPOR EDİLDİLER

Ratzeburg Emniyet'i üç kişiyi Polonya'ya geri gönderip haklarında rapor tuttu. Ülkeye kaçak yollarla girmeye çalışmalarına yardımcı olan ve Almanya'da oturma izni bulunan iki Türk hakkında ise "yardım ve yataklık" suçlamasıyla suç duyurusunda bulunuldu.

Önceki gün de art arda iki ayrı ticari taksi durdurularak, 8 Türk vatandaşı kayıtsız göçmen yakalanmıştı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT