Almanya'da Türk kızı, 6 milyon Euro'luk vurgun yapıp kayıplara karıştı!

Almanya'da Türk kızı, 6 milyon Euro'luk vurgun yapıp kayıplara karıştı!

Almanya gündemi, ikinci bir 'Yasemin' vakasıyla sarsıldı. 26 yaşındaki bir genç kız çalıştığı şirketten 6 milyon euroluk vurgun yaparak ortadan kayboldu.

Almanya'da son zamanlarda yaşanan olaylar arasında dikkat çeken bir soygun vakası daha yaşandı. Bu soygun, 8 milyon euro vurgun yaparak kayıplara karışan Türk asıllı Yasemin Gündoğan'ın izinden giden 26 yaşındaki genç bir kadın tarafından gerçekleştirildi. Yasemin'in kullandığı yöntemi benimseyen bu genç kadın, çalıştığı şirketten tam 6 milyon euro çalarak ortadan kayboldu. Bu son soygunla ilgili dikkat çeken bir diğer detay ise, Yasemin'in kiraladığı minibüsle aynı aracın kullanılmasıydı.

Yeni soygunun detaylarına baktığımızda, genç kadının görevi ATM kasetlerini doldurmak ve bankalara aktarılacak para torbalarını paketlemekti. Ancak bu işi yaparken oldukça hünerli bir yöntem kullanıyordu. Yanında getirdiği çöp poşetini kullanarak paraları atmaya başladı. 6 çöp poşeti dolusu para, çöp konteynerine yüklendikten sonra genç kadın, çöp atma bahanesiyle dışarı çıktı ve daha sonra plakası tespit edilemeyen bir minibüsle olay yerinden hızla kaçtı.

Soygunun pazartesi günü fark edilmesinin sebebi, şubenin pazar günü kapalı olmasıydı. Paraların eksik olduğunu fark eden birçok müşteri, eksik ödemeyi bildirmek amacıyla şubeyi aradı. İnceleme sonucunda 6 milyon Euro'nun çalındığı tespit edildi. Polis hemen soruşturmaya başladı, ancak genç kadının evinde herhangi bir delil bulunamadı.

Polis, güvenlik kamerası görüntülerinden yola çıkarak, soygun sırasında genç kadına yardım ettiği belirlenen Volkan Ö.'nün evine baskın düzenledi. Ancak baskın sırasında Volkan Ö., evinin balkonundan atlayarak kaçmaya çalıştı. Yapılan takip sonucu sadece 200 metre kadar kaçabilen Volkan Ö., tren istasyonunda yakalandı.

Bu soygunun, 2021 yılında Bremen kentinde çalıştığı para taşıma şirketinden 8 milyon euro çalarak kayıplara karışan Yasemin Gündoğan'ın soygununa benzediği belirlendi. Ayrıca, yeni soygunda kullanılan minibüsün ve Yasemin Gündoğan'ın kiraladığı minibüsün aynı merkezden kiralandığı ortaya çıktı.

Polis, paraların Yasemin Gündoğan'ın kullandığı ticari havayolu taşımacılığı sistemi ile Türkiye'ye gönderildiği üzerinde dururken, bu olay çok yönlü bir şekilde soruşturuluyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
2 Yorum