Almanlar bunu tartışıyor: 'Türk Ruleti' nedir ve oynamanın sonuçları nelerdir?

Almanlar bunu tartışıyor: 'Türk Ruleti' nedir ve oynamanın sonuçları nelerdir?

Alman internet kullanıcısı, bir forum sayfasında "Rus Ruleti'ni biliyorum ama Türk Ruleti ne anlama geliyor?" diyerek yeni bir tartışma başlattı. Peki, Türk Ruleti nedir?

Almanya'da birçok kişinin kulağına gelen 'Türk Ruleti' bazı kesimler tarafından 'Kanlı Para' olarak da biliniyor. Türk ruleti adının muhtemelen oyunun ilk olarak Türk misafir işçilerin çocukları arasında ortaya çıkmasından geldiği düşünülüyor.

Türk Ruleti, ayrıntılı bir oyun yapısı olmaması ve oyunun basit kuralları takip etmesi nedeniyle oldukça popülerdir. Oyun, bir madeni paranın hızlı bir şekilde dönmesi için başlangıç oyuncusu tarafından kenarda döndürülmesi şeklinde oynanır.

Daha sonra bir sonraki oyuncu parmağıyla madeni paraya vurarak dönmeye devam etmesini sağlamalıdır. Eğer madeni para durarak ya da düşerek bir sonraki oyuncuya geçmezse tur kaybedilir. Kaybeden oyuncu elini yumruk yaparak masanın ya da oyun yüzeyinin üzerine koyar, böylece parmak eklemleri tahtaya değecek ve ileriyi gösterecektir. Şimdi başlangıç oyuncusu oyun parasını kaybedenin parmak eklemlerine doğru fırlatır. Kaybedenin sadece bir deneme hakkı vardır. Eğer zayıf atar ya da ıskalarsa kaybeden şanslı sayılır.

Madeni para genellikle başparmakla vurulurken, işaret ve orta parmaklar konumlandırılır. Ancak çoğu zaman bunun için sabit kurallar yoktur ya da yeniden müzakere edilir ve tekrar tekrar ayarlanır. Oyun sırasında, parmak eklemlerinin üzerindeki deri, oyun parasıyla vurulduğu için patlayabilir ve kanayan yaralara neden olabilir. Bu yüzden oyuna "kanlı para" denilmektedir.

ARTI49

İlgili Haberler
HABERE YORUM KAT