Almanya'da tartışma yaratan alışveriş: İki fotoğraf arasında fark 7 dakika

Almanya'da tartışma yaratan alışveriş: İki fotoğraf arasında fark 7 dakika

Almanya her yılbaşı öncesi olduğu gibi yine havai fişek çılgınlığını tartışıyor. Lidl mağazasında bir müşteri havai fişek reyonuna ait paylaştığı 2 fotoğraf sosyal medyada tartışma konusu oldu.

Yılbaşından önce son 3 iş gününde alışveriş mağazalarına yılbaşı gecesi için roket ve havai fişek satmalarına izin verildi. Havai fişek alımı ise adeta bir çılgınlığa dönüştü. Sosyal ağlarda yapılan paylaşımlar ile de buna herkes tanıklık eder oldu.

Almanya'nın Hessen eyaletinde yaşayan bir kadın Lidl magazında çektiği fotoğrafı paylaşması beraberinde birçok tartışmayı getirdi. Resim şu ana kadar doğrulanmadığı gibi yalanlanmadı. İlk fotoğrafta Lidl'in havai fişek reyonunun önünde insan kalabalığı görünüyor. Diğerinde ise ne insandan iz kalmış nede havai fişeklerden.

33492102-feuerwerk-lidl-qo7d.jpg

Sosyal medyada gelen yorumlardan bazıları şöyle: "İnanılmaz", "Yakıcı", "Havai fişekler... Çok inanılmaz! Hayvanlar korkudan ölüyor!". Bir kullanıcı ise "Sadece %50 KDV koyun!" önerisinde bulunuyor.

Her yılbaşında olduğu gibi insanlar ikiye bölünüyor. Bazıları çevreye verdiği zararlardan dolayı rahatsızlığını dile getirirken diğerleri halinden memnun ve eğlenmek istiyor.

Berlin polisi ve itfaiyesi tarafından ortak hazırlanan bir video, sosyal medyada dolaşıma sokuldu. Videoda, havai fişeklerin kötü amaçlarla kullanımına karşı yurttaşlar uyarılırken, "Birlikte harekete geçiyoruz. Yılbaşı gecesini güvenle kutlayabilmeniz için. Ve bize ihtiyacınız olursa size yardım etmek için" ifadeleri kullanıldı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT