Almanya'da hem trenler hem uçuşlar iptal... Bileti olanlar dikkat!

Almanya'da hem trenler hem uçuşlar iptal... Bileti olanlar dikkat!

Almanya'da havalar ulaşımı vurdu. Bileti olanlar dikkat! Alman havayolu firması Lufthansa; Münih ve Frankfurt'ta uzun ve kısa mesafeli uçuşları iptal ederken, Deutsche Bahn da uzun mesafeli tren seferlerini iptal etti.

Alman Meteoroloji Servisi Çarşamba günü Almanya'nın büyük bölümünde kar, buz ve kaygan koşullar olacağı uyarısında bulundu.

Alman havayolu firması Lufthansa; Münih ve Frankfurt'ta uzun ve kısa mesafeli uçuşları iptal ederken, Deutsche Bahn da uzun mesafeli tren seferlerini iptal etti.

DB UZUN MESAFELİ TRENLERİ İPTAL ETTİ

Almanya genelinde demiryolu yolcuları kısıtlamalara hazırlıklı olmalıdır. Bir sözcünün açıklamasına göre Deutsche Bahn, tahmin edilen hava koşulları için "yoğun bir şekilde" hazırlanıyor. Etkilenen bölgelerdeki çalışanlar, örneğin hemzemin geçitlerdeki noktaları temizlemek veya trafik güvenliğini sağlamak için hazır bekliyordu. Demiryolu ağı üzerindeki stratejik açıdan önemli noktalarda temizleme araçları ve ağır lokomotifler hazır bulunduruldu.

Demiryolu şirketine göre, Çarşamba günü tüm uzun mesafeli tren seferleri iptal edildi. Web sitesinde yer alan bilgilere göre, kış başlangıcı nedeniyle yolculuklarını ertelemek isteyenler biletlerini daha sonraki bir tarihte kullanabilirler.

Paris ile Stuttgart, Paris ile Frankfurt (Main) ve Mannheim ile Paris arasındaki ICE bağlantıları bugün iptal edilmişti. Uluslararası bileti olan yolcular, kesinti nedeniyle Salı günü için planlanan yolculuklarını daha sonraki bir tarihte kullanabilirler.

HEM KISA HEM UZUN MESAFELİ UÇUŞLAR İPTAL

Yolcuların da kış başlangıcından etkilenmesi muhtemel: Lufthansa Çarşamba günü sadece gövde uçuş programı sunuyor. Bir şirket sözcüsü bugün yaptığı açıklamada, şirketin Frankfurt ve Münih'teki merkezlerinde, havaalanı düzenlemelerine uygun olarak yalnızca en önemli uçuşları gerçekleştirebileceğini söyledi. Hem kısa hem de uzun mesafeli uçuşlar iptal edilecek.

Lufthansa müşterilerinden havalimanına gitmeden önce uçuşlarının durumunu kontrol etmelerini istedi. Lufthansa web sitesinden yapılan açıklamada, "Uçuşunuz iptal edildiyse ve aynı gün için başka bir onayınız yoksa, lütfen havaalanına gelmeyin. Orada yeniden rezervasyon seçeneği yok" denildi.

ÇOK SINIRLI HAVA TRAFİĞİ

Frankfurt Havalimanı'nı işleten Fraport, Çarşamba ve Perşembe günleri sadece çok sınırlı hava trafiğinin gerçekleşebileceğini açıkladı. Yolcuların uçuşları hakkında kendilerini bilgilendirmeleri ve uçuşların iptal edilmesi durumunda havalimanına gelmemeleri gerektiği aktarıldı.

Perşembe gününe kadar olan gecede yağışlar Main'dan güneye doğru kara dönüşecek. Rheinland-Pfalz ve güney Hessen'den Thüringen ve Saksonya'ya kadar 5 ila 10, yerel olarak 15 santimetreye kadar taze kar yağacak. Gün boyunca ülkenin güneydoğu yarısında kar yağışı devam edecek, düşük rakımlarda önce yağmur, daha sonra da kar yağışı görülecektir. Sıcaklıklar 0 ila 4 derece arasında olacak ve gün ortasında güneybatıda 9 dereceye kadar yükselecek. Rüzgarlar güneyde hafif ila orta şiddette esecek.

ARTI49

HABERE YORUM KAT