Almanların korktukları başlarına gelmedi

Almanların korktukları başlarına gelmedi

Yapılan bir ankete katılanların sadece yüzde 31'i Almanya'nın İskoçya ile oynayacağı açılış maçını kazanacağına inandığını belirtmişti. Almanya bugün hem oyunuyla hem de net skoruyla taraftarını sevindirdi.

Avrupa Şampiyonası'nda ev sahibi Almanya turnuvanın açılış karılaşmasında İskoçya'yı 5-1'lik net skorla geçti. Böylece Almanya, Almanların endişesini boşa düşürmüş oldu.

Geçen gün, kamuoyu araştırma enstitüsü Civey, turnuvanın başlamasıyla ilgili görüşlerini öğrenmek için 12 ve 13 Haziran tarihlerinde 18 yaş ve üzeri yaklaşık 2.500 Alman vatandaşıyla online anket yapmıştı.

Ankete katılanların sadece yüzde 31'i Almanya'nın İskoçya ile oynayacağı açılış maçını kazanacağına inandığını belirtmişti. Yüzde 34'ü açılış maçında bir aksilik beklemiş yüzde 18'i İskoçya'nın kazanacağını ifade etmiş, yüzde 16'sı ise takımlarının berabere kalacağını tahmin etmişti. Yüzde 35'inin ise maç hakkında bir fikri yoktu.

NET OYUN

Maçın erken dakikalarında ilk golünü bulan Almanya, maçı da yönlendiren taraf oldu.

Rakip İskoçya'nın 10 kişi kalmasından sonra iyice rahatlayan Almanya, maçı tek kale oynayarak tamamladı. İskoçya, maç boyunca Almanya'nın kalesine tek şut atamazken, Almanya yediği golde Antonio Rüdiger kendi kalesine gol attı.

Maçta, Türk kökenli yıldız futbolcu İlkay Gündoğan takımına bir penaltı kazandırırken, oyunuyla da göz doldurdu.

Yine sonradan oyuna dahil olan Türk kökenli yıldız futbolcu Emre Can da 90+3'te Almanya'nın son golünü attı.

Bir süredir Alman medyasında eleştirilerin odağı haline gelen Almanya, ilk maçta böylece taraftarını üzmemiş oldu.

ARTI49

HABERE YORUM KAT