Almanlar milli takımına güvenmiyor: "Kazanamayız" dediler

Almanlar milli takımına güvenmiyor: "Kazanamayız" dediler

Almanların sadece yüzde 15'i Alman milli takımının turnuvayı kazanabileceğine inanıyor. Yüzde 22'si ise hala kararsız. Yüzde 63'ü ise Almanya'nın Avrupa Şampiyonasını kazanacağına inanmıyor.

Avrupa Şampiyonası yaklaşıyor ve heyecan artıyor. Peki Almanlar, takımlarının İskoçya ile oynayacağı açılış maçını ya da Almanya'nın Avrupa Şampiyonası şampiyonluğunu kazanabileceğine inanıyor mu?

Kamuoyu araştırma enstitüsü Civey, turnuvanın başlamasıyla ilgili görüşlerini öğrenmek için 12 ve 13 Haziran tarihlerinde Watson için 18 yaş ve üzeri yaklaşık 2.500 Alman vatandaşıyla online anket yaptı.

ALMANLAR İNANMIYOR

Sonuçlar, taraftarlar arasındaki büyük coşkunun henüz patlak vermediğini gösteriyor. Ankete katılanların sadece yüzde 31'i Almanya'nın İskoçya ile oynayacağı açılış maçını kazanacağına inanıyor. Yüzde 34'ü açılış maçında bir aksilik bekliyor, yüzde 18'i İskoçya'nın kazanacağını, yüzde 16'sı ise berabere kalacağını tahmin ediyor. Yüzde 35'inin ise maç hakkında bir fikri yok.

Taraftarlar şampiyonluk konusunda daha da karamsar. Ev sahibi oldukları Avrupa Şampiyonası başlamadan önce Almanların sadece yüzde 15'i Alman milli takımının turnuvayı kazanabileceğine inanıyor. Yüzde 22'si ise hala kararsız. Yüzde 63'ü ise Almanya'nın Avrupa Şampiyonasını kazanacağına inanmıyor.

Julian Nagelsmann'ın takımı A Grubu'nda İskoçya'nın yanı sıra Macaristan ve İsviçre ile karşılaşacak. Tüm grup birincileri ve ikincileri ile en iyi dört üçüncü takım 16 turuna katılmaya hak kazanacak.

ARTI49

HABERE YORUM KAT