Alman havayollarında kar kaosu: Uçaklar pistte dondu ve devrildi

Alman havayollarında kar kaosu: Uçaklar pistte dondu ve devrildi

Almanya'nın Münih Havalimanı, beklenmedik ve rekor miktardaki kar yağışı nedeniyle kaosa sürüklendi. Hava trafiği ve demiryolu trafiği neredeyse durma noktasına geldi.

Almanya'daki rekor derecesindeki kar yağışı hava trafiğinde kaosa neden oldu. Sadece birkaç saat içinde 40 santimetreden fazla taze kar yağışının ardından Münih Havalimanı'nda uçuş operasyonları iptal edildi. Kar temizleme çalışmaları sırasında bazı uçaklar pistte dondu ve devrildi.

MÜNİH'TE HAVAYOLLARI DURDU

Münih Franz-Josef Strauss Havalimanı'ndaki pistler kalın bir kar tabakasıyla kaplandı, kar temizleme araçları zorlandı ve havalimanı 24 saatten fazla kapalı kaldı. Binlerce yolcu bu durumdan etkilendi.

Sosyal medyada paylaşılan videolar, Münih Havalimanı'ndaki kar kaosunun boyutlarını gözler önüne serdi. Bir uçağın pistte donarak yapıştığı ve çekme girişimi sırasında devrildiği görülen videolar, izleyenleri şaşkına çevirdi.

SOĞUK HAVALAR AVRUPA'YI VURDU

Almanya genelinde başlayan kar yağışı, Münih'te hava trafiğini etkilediği gibi, Bavyera ve Baden-Württemberg'de rekor düzeyde kar yağışına neden oldu. Bu durum, hava trafiğinin yeniden başlamış olsa da birçok uçuşun iptal edilmesine veya yönlendirilmesine sebep oldu.

Soğuk hava dalgasının Avrupa'nın büyük bir kısmını etkilediği bu dönemde, hava durumu uzmanları hafta başında normale dönmenin yavaş olacağını öngörüyor. Kar yağışının etkisiyle bazı kayak merkezleri kış sezonunu erken açtı.

Şu anda kar yağışının etkisi altında olan bölgelerde, yetkililer ve havaalanı ekipleri durumu kontrol altına almaya çalışıyor, ancak yolcuların seyahat planlarını gözden geçirmeleri ve güzergahlarını kontrol etmeleri öneriliyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT