Almanya'da kışın sonu gözükmüyor... "Kar bombası" geliyor

Almanya'da kışın sonu gözükmüyor... "Kar bombası" geliyor

Hava durumu tahminlerine göre, Baden-Württemberg kar altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya. "Kar bombasının" Almanya'da "çok değişken bir hava durumuna" neden olabileceği konusunda uyarılar yapıldı.

Hava durumu tahminlerine göre, Baden-Württemberg kar altında kalma tehlikesiyle karşı karşıya.

Almanya soğuk havalarla ve karla boğuşuyor. Baden-Württemberg'in bazı bölgelerinde ise şimdiden kar kaosu yaşanıyor. Kaygan ya da karla kaplı yollar pek çok yerde sürücüler için koşulları zorlaştırıyor.

Yapılan açıklamalara göre kış havasının şimdilik sonu gözükmüyor. Önümüzdeki günlerde, özellikle de Almanya'nın güney batısında daha fazla kar yağışı görülecek.

-20 DERECE!

Meteoroloji uzmanı Dominik Jung, "Bilgisayara düşen hava durumu haritaları neredeyse tüylerinizi diken diken ediyor" diyor.

Açıklamalara göre, Baden-Württemberg, Bavyera ve Saksonya, önümüzdeki 7 ile 10 gün boyunca karla kaplanacak. Dominik Jung, "Ayrıca bazı bölgelerde gece sıcaklıkları eksi 20 derecenin üzerinde olacak. Bu gerçekten aşırı bir durum" dedi.

Alman Hava Durumu Servisi, Bavyera'nın güneyinin tamamı için şiddetli hava durumu uyarısı yayınladı. Uyarı alanının sınırı Münih'in birkaç kilometre güneyinde uzanıyor. 30 ila 40 santimetreyi bulabilecek “yoğun kar yağışı” uyarısı yapılıyor.

"KAR BOMBASI"

Hava durumu uzmanı Dominik Jung, "kar bombasının" Cuma ve Cumartesi günleri Almanya'da "çok değişken bir hava durumuna" neden olabileceği konusunda uyardı.

Söz konusu hava durumunun, Baden-Württemberg'e dondurucu yağmur veya buz getirmesi de bekleniyor. Yağışlardan etkilenen bölgelerde elektriklerin kesilebileceği uyarısı yapıldı.

Önümüzdeki hafta Baden-Württemberg'de en yüksek sıcaklıklar eksi 1 ile 0 derece arasında olacak.

ARTI49

HABERE YORUM KAT