Alman Hava Servisi sıcak hava dalgasına karşı uyardı

Alman Hava Servisi sıcak hava dalgasına karşı uyardı

Alman Hava Servisi (DWD) yeni bir sıcak hava dalgası konusunda vatandaşları uyardı. DWD Pazartesi günü Offenbach’ta yaptığı açıklamada, yüksek sıcaklıkların Salı günü başlayacağını ve geniş bölgelere yayılacağını söyledi.

Sıcaklıklar Çarşamba günü 36 dereceye, Perşembe günü ise 39 dereceye kadar çıkabilir. Akşam geç saatlere gelince ise birçok yerde özellikle büyük şehirlerde 20 derece civarına düşebilir.

Bazı bölgelerde, geceleri 16 ila 19 derece olması bekleniyor. DWD'ye göre, Salı günü yer yer yağmur bekleniyor, ancak Çarşamba ve Perşembe günleri güneş ışığı hâkim olacak.

Fransa da yeni bir sıcak hava dalgasıyla karşı karşıya: Ulusal hava servisi, Pazartesi günü ülkenin güneyinde yaklaşık 40 santigrat derece sıcaklık beklendiği konusunda uyardı. Ülkenin çeşitli bölgelerinde artan bir uyarı seviyesi ilan edildi. Yüksek sıcaklıkların birkaç gün sürmesi beklenirken, sıcak hava dalgasının Çarşamba günü zirve yapması bekleniyor.

Birçok Avrupa ülkesi gibi Fransa da Temmuz ayında rekor sıcaklıklarla olağanüstü bir sıcak hava dalgasının altında eziliyordu. Yüksek sıcaklıklar, özellikle Güney Fransa’da orman yangınlarına sebep oldu.

Fotoğraf: Unsplash - alnbal

 

HABERE YORUM KAT