'AK Parti ve MHP seçimlere ayrı ayrı girecek'

'AK Parti ve MHP seçimlere ayrı ayrı girecek'

Gazeteci Abdulkadir Selvi, Cumhur İttifakı ortakları AK Parti ile MHP'nin Haziran 2023'te yapılması planlanan seçimlere ayrı ayrı gireceğini ileri sürdü: "O nedenle milletvekili listeleri gibi bir sorun yaşamayacaklar."

Haziran 2023'te yapılması planlanan cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimlerine bir yıldan az süre kala gözler, siyasi partilerin çalışmalarına çevrildi.

İktidara yakınlığıyla bilinen Hürriyet gazetesi yazarı Abdulkadir Selvi, bugünkü yazısında Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın seçim startını vermek üzere olduğunu belirterek "Zaten Cumhur İttifakı’nın bir cumhurbaşkanı adayını belirleme sorunu yok. Erdoğan aday. Ayrıca AK Parti ve MHP seçimlere ayrı ayrı girecek. O nedenle milletvekili listeleri gibi bir sorun yaşamayacaklar" dedi.

'EROL OLÇOK'UN KAMPANYA RUHU YENİDEN DÖNÜYOR'

Gazeteci, iktidar partisinin seçim kampanyasına ilişkin edindiği bilgileri de okurlarıyla paylaştı. 

İlk sunumları izleyen herkesin çok beğendiğini dile getiren Selvi, "Pozitif, kucaklayıcı bir kampanya. Ama aynı zamanda heyecan uyandıran bir kampanya deniliyor. Erol Olçok’un kampanya ruhu yeniden dönüyor deniliyor" ifadesini kullandı. 

Yazının tamamı. 

HABERE YORUM KAT