• BIST 103.186
 • Altın 227,073
 • Dolar 5,3171
 • Euro 6,0307
 • Berlin 3 °C
 • Frankfurt 6 °C
 • Paris 14 °C
 • Ankara 5 °C
 • İstanbul 3 °C
 • İzmir 10 °C
 • Stockholm 4 °C

Zeybekci: 7 Haziran'da iktidar değişikliği olmayacak

Zeybekci: 7 Haziran'da iktidar değişikliği olmayacak
Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA) - EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, 7 Haziran'daki genel seçimlerde iktidar değişikliği yaşanmayacağını, Türkiye'nin tarihi...

Osman Nuri BOYACI/DENİZLİ, (DHA) - EKONOMİ Bakanı Nihat Zeybekci, 7 Haziran'daki genel seçimlerde iktidar değişikliği yaşanmayacağını, Türkiye'nin tarihi bir fırsatı yakalayarak siyasetteki bütün ağırlıklarından kurtulacak bir çoğunluğa sahip olacağını söyledi. Muhalefet partilerinin seçim vaatlerini 'Saçmalık' olarak nitelendiren Zeybekci, Kılıçdaroğlu'nu da "Asgari ücret 1500 lira olacak diyen adama da yarın sorarlar. 'Senin belediyelerinde taşeron işçiler 1000 lira alıyor' diye sorarlar" diyerek eleştirdi.
Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Anemon Otel'de AK Parti'nin genel seçimler için hazırladığı Denizli Projeleri'nin tanıtım toplantısına katıldı. Denizli milletvekilleri Mehmet Yüksel, Bilal Uçar, Nurcan Dalbudak, Büyükşehir Belediye Başkanı AK Partili Osman Zolan'ın yanı sıra toplantıya Denizli'nin Sanayi ve Ticaret Odası, İhracatçılar Birliği, Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, başkanları, işadamları dernek başkanları ve işadamları da katıldı. Toplantıda İstiklal Marşı'nın ardından kürsüye çıkan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, 2004 yılında Belediye Başkanı olmasıyla başlayan süreçte Denizli'de yapılan hizmetleri ve çalışmaları detaylı olarak anlattı.
'SEBEBİ NE OLURSA OLSUN ANALAR AĞLAMASIN'
Konuşmasına Anneler Günü'nü kutlayarak başlayan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, "Analar hiç ağlamasın. Bu coğrafyada, dünyanın hiçbir yerinde sebebi ne olursa olsun hiçbir ana ağlamasın. Dünyanın her yerinde İslam coğrafyasında uzun süredir zulüm gören hiçbir ana bundan sonra ağlamasın. Türkiyemize baktığımız zaman 1970'lerden sonraki o dönemde özellikle kardeş kavgasından kaynaklanan anaların ağladığı, üzüldüğü, kardeş kanının bu topraklara döküldüğü yıllar yaşadık. Her zaman sebebi başka oldu. Bir zaman geldi, bunlar komünist, bunlar faşist, diyerek bu ülkede kardeş kanı döküldü. O bitti bu ülkeye operasyon düzenleyen o güçlerin bu sefer Türk- Kürt diyerek bu ülkede 40 bin ananın evlatları toprağa verildi. Sebebi ne olursa olsun. Dileğimiz inşallah bu ülkede anaların hiç ağlamamasıdır" dedi.
'İKTİDAR DEĞİŞİKLİĞİYLE İLGİLİ KİMSENİN ZERRE ŞÜPHESİ YOK'
7 Haziran genel seçimlerinde iktidar değişikliğiyle ilgili Ak Partili, CHP'li, MHP'li kimsenin zerre şüphesi olmadığını vurgulayan Zeybekci, seçimlerde aile içinde illerin yarışacağını belirtti. Zeybekci, "7 Haziran seçimlerinde Türkiye bir hükümet, iktidar değişikliği yaşamayacak. Şundan emin olun ki Türkiye'de artık siyasi rekabet kendini çok daha net olarak gösterecek. Kendi içinde, parti içinde, aile içinde. Şehirler yarışacak, iller yarışacak. İllerin hangisi ilk 10'da 30'da, 50'de yer alacak, bunlar sıralanacak. Denizli'de 2004'te nasıl toparlandıysak, bir şemsiye altına 'Denizli milliyetçiliği' yaptıysak, 2015 Haziranı'nda da aynı şemsiyenin altında Denizli'nin toplanması gerekiyor. Bu dert Nihat Zeybekci'nin, bu dert AK Parti'nin, bu dert Denizli milletvekillerinin derseniz, büyükşehir belediye başkanın derseniz bu iş burada biter. Siz yoksanız, biz hiçbir şeyiz. Bugüne kadar bu şehirde her ne yapıldıysa siz olmasaydınız, bu şehrin kanaat önderleri olmasaydı bu şehrin bu altyapısı olmazdı. Bugün Türkiye'de şehirler yarışacak. Bu şehirler yarışında yine siz, eğer 'Böyle olacak' diyorsanız eğer 'Denizli artık siyasette de lider şehirlerden biri olmalı' diyorsanız bu yine omuzlarımıza çok ağır gelecek. Bizim omuzlarımıza çok ağır gelecek. Bu bizi çok aşar. Çok açık söylüyoruz. Siz yoksanız biz yokuz. Denizli yoksa biz yokuz" diye konuştu.
'HAVADA UÇUŞAN SAÇMALIKLARIN MUHATABI DEVLET DEĞİL, SİZSİNİZ'
Muhalefet partilerinin seçim vaatlerini saçmalık olarak nitelendiren Zeybekci, vaatlerin muhatabının da devlet değil, özel sektör olduğunu söyledi. Zeybekci, "Siyaset bu milletin ayaklarına pranga, başına bela olmamalı. Bugün bu meydanlarında uçuşan, meydanlarda açık artırmaya çıkan bu saçmalıkların herhangi birini sizinle istişare ettiler mi? Size hiç soran, görüş alan oldu mu? Soramazlar çünkü genetiklerine aykırı. Bu verilen sözlerin, havada uçuşan taahhüt yarışının tek muhatabı sizsiniz. Devlet değil. Devletin memurları yine maaşlarını almaya devam edecek. Valiler, kaymakamlar, memurlar kılına zarar gelmeden yoluna devam edecek. Şimdi diyorlar asgari ücret şu rakam olacak. Devletin cebinden bir kuruş çıkacak mı? Soruyorum, devlete olan bir şey var mı? Yok. Bunun muhatabı kim. Sizsiniz, özel sektör. Şu rakam olduğu zaman bir şirketin gelirleri sabitse, maliyeti sabitse giderleri değiştiği zaman o şirket ne yapar. 300 kişiyle yaptığı işi 200 kişiyle yapmak zorunda kalır. Yapamazsa ne olur, batar. Kapılar kapanır, kepenkler indirilir" dedi.
'SENİN BELEDİYELERİNDE İŞÇİLER 1000 LİRAYA ÇALIŞIYOR DİYE SORARLAR'
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu da seçim vaatleri nedeniyle eleştiren Zeybekci, "Bunlar ömrü boyunca iki tane koyunun bile akşama kadar karnını doyuramadılar. Bunlar o iki koyunu da eve sapasağlam getiremeyenler. Ne dediğini dahi bilmeyen. Ne dediğini bilse bunu tartışırsınız. Muhatabı sizsiniz. Bunun muhatabı Türkiye'de sendikalardır, odalar borsalar birliğidir, sanayici ve işadamları dernekleridir. Edebimizden susuyoruz. Sırtımızda yumurta küfesi var. Ekonomiyle ilgili söylenen her sözün piyasalarda bir karşılığı, maliyeti var. Ne olur bu konularla ilgili tüm Türkiye'ye çağrıda bulunuyorum. Bunun muhatabı Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti değildir. Bu saçmalığın, şu anda sürdürülen ayakları yere basmayan, Türkiye'nin altını dinamitlemekle ilgili çünkü acaba diye bunlar Türkiye'de insanların kafasında soru işaretleri bırakmıyor değildir. Bunlara haddini bildirin. Bunlara karşı susmayın. Bütün kurumlara söylüyorum. 7 Haziran'da bu ülkede asla ve asla bu ülkede hükümet değişikliği olmayacak. 7 Haziran'da Türkiye tarihi bir fırsatı da yakalayacak. Türkiye bu güne kadar siyasetteki bütün ağırlıklarından kurtulacak şekilde mecliste bir çoğunluğa sahip olacak. Şu andaki görüntü o. Yine milletin takdiridir. Millet yine yetki verirse. Ama siyaseti itibarlı kılmak lazım. Yarın karşısına çıkıp da sorarlar asgari ücret 1500 lira diyen adama. Senin belediyelerinde taşeron işçiler 1000 lira alıyor diye sorarlar adama" diye konuştu.
Konuşmanın ardından AK Parti'nin Denizli projelerinin tanıtım filmi gösterildi. İzmir-Antalya Hızlı- Tren hattı, Denizli- Aydın Otoyolu, çevre yollarının tamamlanması, Denizli'ye ikinci üniversite, Şehir Hastanesi, Hambat Ovası Sulama Projesi, Cindere Barajı Sulama Tünelleri, tüm tarım arazilerinin sulanması, teknik tarım ve seracılık projesi, Denizli'nin dünya termal sağlık merkezi haline getirilmesi, Denizli'nin Türkiye'nin arkeoloji bilim merkezine dönüştürülmesi, Büyük Menderes Havzası Çevre Projesi, akıllı kent, Çardak Özel Organize Sanayi Bölgesi ve Şehir Stadyumu projesinin tanıtımı yapıldı. Ayrıca akıllı telefonlarda AK Parti'nin Denizli vaatlerinin ve tanıtımının yapıldığı Loopar Uygulaması'nın da tanıtımı yapıldı.
Toplantı sonunda bu hafta Gürcistan'da ağrı kesici hap bulundurduğu için gözaltına alınan turizmci işadamı Mehmet Sağlam, girişimlerde bulunarak serbest kalmasını sağlayan Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci'ye çiçek verip, teşekkür etti. Zeybekci, çiceği Anneler Günü nedeniyle annesine hediye etmesi için Sağlam'a geri verdi.

FOTOĞRAFLI

[gallery ids="187943,187944,187945,187946,187947,187948"]
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05