"Zamansız Sohbetler" programının konuğu eş cinsel milletvekili Hakan Taş'tan dikkat çeken sözler

"Zamansız Sohbetler" programının konuğu eş cinsel milletvekili Hakan Taş'tan dikkat çeken sözler

Gazeteciler Süheyla Kaplan ve Dilek Şirin'in sunduğu programa Türk kökenli eş cinsel milletvekili Hakan Taş konuk oldu. Taş, Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına tepki gösterirken, Erdoğan için de, "Bu hükümetin artık ampulü patlamış" diye belirtti.

ARTI49 Youtube kanalında yayınlanan "Zamansız Sohbetler" programının ikinci bölümü bugün yayınlandı.

Gazeteciler Süheyla Kaplan ve Dilek Şirin'in sunduğu programa Türk kökenli eş cinsel milletvekili Hakan Taş konuk oldu.

BAHÇELİ'YE TEPKİ GÖSTERDİ

Programda dikkat çeken konulara değinildi. Eş cinselliğin bir hastalık olmadığınına altını çizen Hakan Taş, bu konuda MHP lideri Devlet Bahçeli'nin açıklamalarına karşı da "Başkaları hakkında sürekli yorum yapma ihtiyacı duymak yerine biraz cinsel kimliklerin neler olduğunu ve bunların gerçek anlamda değişmesinin mümkün olmadığını öğrenmesi gerekiyor" dedi.

Hakan Taş, şunları söyledi:

"Her şeyden önce Dünya Sağlık Örgütü 1993 yılında 'eş cinselliğin hastalık olmadığını' söylemişti. Dünya Sağlık Örgütü'ne üye olan ülkelerin de, ki buna Türkiye'de dahil, bu listeyi kabullenmesi gerekiyor. Dolayısıyla eş cinseller hasta değildir, tedavi görmesi gereken kişiler o zihniyet sahip olan kişilerdir. Devlet Bahçeli'nin yapmış olduğu bir açıklama var. Bence bir kendisine çekidüzen versin. Başkaları hakkında sürekli yorum yapma ihtiyacı duymak yerine biraz cinsel kimliklerin neler olduğunu ve bunların gerçek anlamda değişmesinin mümkün olmadığını öğrenmesi gerekiyor. Sadece Bahçeli'nin değil, Türkiye'de bizleri hasta olarak tanımlayan, cinsel kimliklerin değişebileceğine inanan, bunun doktor tedavisi ile mümkün olabileceğine inanan insanların bu bağlamda kat etmesi gereken uzun bir yol var. Daha fazla eş cinsel olan fakat çeşitli sebeplerden, baskılardan dolayı bunu açıklamamış olan, başta siyasetçiler olmak üzere, TBMM'de yer alan eş cinsel arkadaşlarımızın cesur bir duruş sergileyerek, cinsel kimliklerini kendilerinin kabul etmeleri gerekiyor ki, toplumda eş cinsellere yönelik dışlanmanın önüne geçebilelim."

"BU HÜKÜMETİN ARTIK AMPULÜ PATLAMIŞ"

Öte yandan, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da söylediği sözlerin hiçbir zaman arkasında durmadığını hatırlatan Taş, "Başka bir hükümete, demokrasiye inanan bir hükümete ihtiyacımız var. Bu hükümetin artık ampulü patlamış. Türkiye'yi artık aydınlatması mümkün değil" dedi.

Yayını izlemek için:

ARTI49

HABERE YORUM KAT