Yüksek sesle müzik dinleyen Almanı uyaran Suriyeli genç saldırıya uğradı

Yüksek sesle müzik dinleyen Almanı uyaran Suriyeli genç saldırıya uğradı

35 yaşındaki adam saat 19:00 sularında iki arkadaşıyla birlikte yüksek sesle müzik dinliyordu ve bundan rahatsız olan 15 yaşındaki genç ona yaklaştı. Alkollü olan Alman vatandaşı Suriyeli gence agresif tepki göstererek boynunu sıktı.

Stuttgart-Schwabstraße treninde müzik dinleme olayı kavgayla bitti.

Cumartesi akşamı, 15 yaşındaki bir genç, 35 yaşındaki bir adamın saldırısına uğradıktan sonra Stuttgart-Schwabstraße yönüne giden S5 hattındaki bir S-Bahn trenine hayvan kovucu sprey sıktı.

ALMAN İLE SURİYELİ BİRBİRİNE GİRDİ

İlk bulgulara göre, 35 yaşındaki adam saat 19:00 sularında iki arkadaşıyla birlikte yüksek sesle müzik dinliyordu ve bundan rahatsız olan 15 yaşındaki genç ona yaklaştı. Yaklaşık binde 1.5 promil alkollü olan 35 yaşındaki Alman vatandaşının agresif bir tepki verdiği ve 15 yaşındaki Suriye vatandaşını kısa bir süre boğarak tehdit ettiği söyleniyor.

Genç üzerinde taşıdığı hayvan kovucu spreyi bu esnada kullanırken, bu sprey adamın ve olaya karışmayan 31 yaşındaki bir kadın yolcunun yüzüne isabet etti. Federal Polis'ten uyarılan memurlar olaya karışan herkesi Stuttgart Merkez İstasyonu'nda tutukladı ve polis tedbirlerine tabi tuttu.

Olaya şahit olan kadın gözünden ve 15 yaşındaki çocuk boynundan hafif yaralanırken, 35 yaşındaki adam yara almadan kurtuldu.

Olayla ilgili soruşturma halen devam ediyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
1 Yorum