Yaşlı kadını şüphesi kurtardı, binlerce Euro cebinde kaldı

Yaşlı kadını şüphesi kurtardı, binlerce Euro cebinde kaldı

Almanya'da yaşlı bir kadın, dolandırıcıların hedefi olmaktan, şüphesi sayesinde son anda kurtuldu.

Almanya'da dolandırıcılık vakalarındaki keskin artış hız kesmeden devam ediyor. Dolandırıcıların güncel hedefleri arasında ise yaşlılar ve emekliler de yer alıyor. Nürnberg'de yaşayan 88 yaşındaki bir kadın da az kalsın dolandırıcıların kurbanı oluyordu.

Dolandırıcılar, polis kılığında yaşlı kadını telefonla arayarak, kızının bir trafik kazasına neden olduğunu ve gözaltına alınacağını söyledi. Duydukları karşısında şok olan kadın, önce panikledi, sonra şüphelenmeye başladı.

Yaşlı kadına, 23 bin Euro tutarında bir ödeme yapması karşılığında, kızının sorunsuzca serbest bırakılacağı söylendi. Parayı bir zarfa koyması ve kendisi ile iletişime geçecek sözde "savcılık yetkilisine" teslim etmesi istendi.

Ancak süreç dolandırıcıların istediği gibi gelişmedi...

SUÇÜSTÜ YAKALANDI, GÖZALTINA ALINDI

Kadın, evinin önünde "savcılık yetkilisi" beklerken içine bir kuşku düştü ve polisi aradı. Polis, yaşlı kadına bir dolandırıcılık girişimiyle karşı karşıya olduğunu anlattı ve hızlıca harekete geçerek olay yerinde, dolandırıcıları beklemeye başladı.

Kısa bir süre sonra, 24 yaşındaki bir dolandırıcının, kadına tarif ettikleri adreste beklediği anlaşıldı. Polis memurları suçüstü yakaladıkları şüpheliyi gözaltına aldı.

Olayla ilgili soruşturma sürerken, polis, Alman vatandaşlarını sahte aramalara karşı bir kez daha uyardı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT