Ve Akşener masaya geri dönüyor

Ve Akşener masaya geri dönüyor

Millet İttifakı genel başkanlarının saat 14.00’de başlaması planlanan toplantı Meral Akşener'in tavrının belirsizliği nedeniyle yaklaşık 2 saat ertelendi. Meral Akşener, Saadet Partisi'nde gerçekleştirilecek toplantıya katılma kararı aldı.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener'in CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun adaylığına "Ölümle sıtma arasında bir tercihe zorlandık" gibi sözlerle itiraz edip kalktığı Millet İttifakı'nın bugün saat 14.00'te yapılması beklenen toplantı, ertelendi.

Bu süre zarfında İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Akşener'i ziyaret etti.

İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, söz konusu görüşmenin ardından yaptığı açıklamada "Yetkili ve icracı cumhurbaşkanı yardımcısı olmaları konusunda kendilerine önerilerini iletmiştir. Bu önerilerini Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na da genel başkanımız aktaracak. Katılmasını bekliyor ve umut ediyoruz" bilgisini verdi.

Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş, Meral Akşener ile görüşmelerinin ardından Millet İttifakı liderlerinin toplanacağı Saadet Partisi Genel Merkezi'ne giderek orada liderlerle görüştü. İki belediye başkanı "Halkın umudu Kılıçdaroğlu" sloganlarıyla Genel Merkez'den ayrıldı. 

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Millet İttifakı toplantısı için Saadet Partisi Genel Merkezi'ne gelen ilk lider oldu.

KILIÇDAROĞLU VE AKŞENER GÖRÜŞECEK
Akşener'in 16:00'da da Saadet Partisi'ndeki toplantıya katılacağı iddia edildi. Meral Akşener, İYİ Parti Genel Merkezi'nden ayrıldı. .İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu, Meral Akşener'in Saadet Partisi binasındaki toplantıya gitmeyeceğini açıkladı. Meral Akşener, İYİ Parti Genel Merkezi'nden ayrıldı. Akşener'in Kılıçdaroğlu ile görüşmesi bekleniyor. 

AKŞENER KILIÇDAROĞLU'NUN YANITINI BEKLİYOR
İYİ Parti TBMM Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu, "İlk defa bir seçimde cumhurbaşkanı yardımcıları da zikredilerek birlikte böyle bir seçime gidilmesi teklifi var. Değerlendirme sürecini takip ediyoruz" diye konuştu. 

İYİ Parti Grup Başkanı İsmail Tatlıoğlu'nun verdiği bilgiye göre Meral Akşener, Kemal Kılıçdaroğlu'nun kendi adaylığını açıklarken Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu'nun da Cumhurbaşkanı Yardımcısı olarak kabinede yer alacağını ilan etmesini teklif etti. Akşener'in masaya yeniden oturmak için Kılıçdaroğlu'nun yanıtını beklediği belirtildi.

HABERE YORUM KAT