Uzman açıklıyor: İşte bu yüzden eski ısıtma sistemleri "çok verimsiz"

Uzman açıklıyor: İşte bu yüzden eski ısıtma sistemleri "çok verimsiz"

Evinizin ısınamamasının nedeni ısıtma sisteminizin düşük performans göstermesi olabilir. Uzmanlar bu durum için bazı çözümler açıkladı.

Kış Almanya'nın üzerine çöktü. Dışarıda kar yağarken ve sıcaklıklar bazı yerlerde eksilere düşerken, birçok insan ısınma maliyetlerini düşünüyor. Bunları azaltmak için kullanabileceğiniz basit bir numara var.

Federal Baca Temizleme Ticareti Birliği tarafından yapılan basın açıklamasında, "2022 yılında yaklaşık 6,3 milyon fosil yakıtlı ısıtma sistemi (petrol ve gaz) 22 yaşın üzerinde bir çalışma yaşına ulaştı" diye yazdı. Açıklamada ayrıca şu ifadelere yer verildi, "Birçok ev sahibi ısıtma sistemleri 20 hatta 30 yılın üzerinde olsa bile kullanmaya devam ediyor." Eski ısıtma sistemlerini kullanmanın ne kadar mantıklı olduğu sorusu hala yanıt bekliyor.

"ESKİ ISITICILARIN..."

Finans rehberi Finanztip'ten Sandra Duy, ntv.de'ye verdiği röportajda şöyle açıkladı:

"Özellikle eski ısıtıcıların çok verimsiz olduğunu hesaba katmalısınız. Bu oran neredeyse yüzde 70’tir. Bu, içeri giren yüzde 100 gazın sadece yüzde 70'inin ısı olarak dışarı çıktığı anlamına geliyor."

Öte yandan uzman, modern yoğuşmalı kazanların çok verimli olduğunu söyledi. Duy, ısı pompalarının da "önemli ölçüde daha iyi" olduğunu vurguladı. Burada, "bir kilovat saatlik elektrik ideal olarak üç ila beş kilovat saatlik ısıya dönüştürülür" diye açıkladı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT