Ünlü Alman giyim markası iflas başvurusunda bulundu

Ünlü Alman giyim markası iflas başvurusunda bulundu

Bir Alman giyim markası iflas başvurusunda bulunmak zorunda kaldı. Müşterileri yeni değişiklikler bekleyebilir.

Alman moda markası “Lala Berlin” iflas başvurusunda bulundu. Kurucu Leyla Piedayesh, pandeminin, Ukrayna'daki savaşın ve bunun sonucunda ortaya çıkan enflasyonun müşteri talebini azalttığını söyledi.

Marka sahibi Piedayesh, girişimci potansiyel alıcılarla görüşmelerini sürdürüyor. Fashionunited.de'nin haberine göre, Copenhagen Studios ile birlikte Lala Berlin'in yeni bir sahibi ve ortağı var. Bu, markanın gelecekte S.Oliver Group'un ana şirketinin bir parçası olacağı anlamına geliyor.

Böylece şirket şimdilik kurtarılmış oldu, ancak müşterileri bazı değişiklikler bekliyor. Bundan böyle "Lala Berlin", "Lala Forever" olarak anılacak. Bu nedenle müşterilerin yeni bir isme alışması gerekecek.

Müşterilerin, sunulan kıyafetlerde büyük bir değişiklik fark etmesi pek olası değil. Bunun nedeni, markanın kurucusu ve tasarımcısının şirketin bir parçası olmaya devam edecek olması. Leyla Piedayesh, "Kreatif direktör olarak görevime devam edeceğim ve böylece son birkaç yılın ruhunu ve özgünlüğünü koruyabileceğim," diyor.

Lala Forever, eski adıyla Lala Berlin, yüksek fiyatlı giysi ve aksesuarlara sahip bir moda markası. Ürün yelpazesinde elbiseler, paltolar, pantolonlar ve çantalar yer alıyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
1 Yorum