Türkiye'den utandıran görüntüler... Mardin'den Sakarya'ya fındık toplamaya gelen mevsimlik işçileri tekme tokat dövdüler!

Türkiye'den utandıran görüntüler... Mardin'den Sakarya'ya fındık toplamaya gelen mevsimlik işçileri tekme tokat dövdüler!

Mardin’den Sakarya’ya fındık toplamaya giden işçiler, saldırıya uğradı. İşçiler memleketlerine dönmek için yola çıktılar.

Mardin Mazıdağı'ndan Sakarya'ya giden 16 fındık işçisi, bu sabah işveren ve köylülerin saldırısına uğradı.

sakaryadetay.jpg

Kadın işçiye atılan tokat görüntüsü sosyal medyada oldukça tepki çekti. 

Fındık işçileri, saldırı sonrası memleketlerine dönmek için yola çıktı. Saldırıya uğrayanlardan Barış Demir, MA’ya yaptığı açıklamada, “Siz burayı memleketiniz mi sandınız burası bizim” sözleriyle tehdit edildiklerini söyledi. Saldırıdan sonra işçiler memleketlerine dönmek zorunda kaldı.

İŞTE SALDIRI ANLARI: 

VALİLİKTEN AÇIKLAMA: KÜRT İŞÇİLERE SALDIRI İDDİALARI DOĞRU DEĞİL

Mardin’den Sakarya’ya fındık toplamaya giden işçilerin, işveren ve köylülerin saldırısına uğradığı iddiası ile ilgili Sakarya Valiliği'nden açıklama geldi.
Sakarya Valiliğinden, bugün bazı sosyal medya platformları ile haber sitelerinde yer alan "Kürt kökenli işçilere saldırı" iddialarının gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Valilikten yapılan açıklamada, konu ile ilgili araştırmada 22 Ağustos'ta Kocaali ilçesinde fındık bahçesinin sahipleri arasında yaşanan tartışmanın sonucunda arbede yaşandığı, şahıslardan birinin aracını diğer kişinin üzerine sürdüğü, bu esnada Mardin nüfusuna kayıtlı iki kadın işçi ile Düzce nüfusuna kayıtlı bir erkek işçinin yaralandığı ve olayın yargıya intikal ettiği belirtildi.

Cumhuriyet Başsavcılığınca tahkikat yapılarak soruşturmanın devam ettiğinin aktarıldığı açıklamada, bu konunun bugün değişik sosyal medya platformları ve haber sitelerinde iddia edilen olayla bir bağlantısının tespit edilemediği vurgulandı.

"Ayrıca geçmişe dönük yapılan incelemede sosyal medya platformlarında ve haber sitelerinde iddia edildiği gibi bir olaya ilişkin Emniyet Müdürlüğü ve Jandarma Komutanlığı ile 112 Acil Çağrı Merkezine intikal eden herhangi bir konu, olay veya şikayet bulunmamaktadır." ifadesine yer verilen açıklamada, söz konusu iddiaya ilişkin görüntülerin nerede ve ne zaman yaşandığının tespitiyle ilgili de Emmniyet Genel Müdürlüğü ile irtibata geçildiği kaydedildi.

 

HABERE YORUM KAT
51 Yorum