Türkiye'den bir grup insan kamyon kasasının içinde Almanya'ya girdi!

Türkiye'den bir grup insan kamyon kasasının içinde Almanya'ya girdi!

Almanya'nın Saksonya eyaletinde, Alman polisinin müdahalesi sonucu durdurulan bir kamyonun kasasında, Türkiye ve Suriye kökenli 49 kaçak göçmenin bulunduğu bildirildi.

Almanya'da gerçekleşen operasyon, Salı günü öğleden sonra Ebersbach kasabası yakınlarında meydana geldi. Federal ve eyalet emniyet birimleri, Polonya veya Çekya'dan Almanya'ya giren kamyonu durdurarak arama yaptı. Polis memurları araca yaklaşırken içeriden gelen çocukların çaresiz haykırışlarını duydu.

Açılan kamyon kasasında, ayakta duran yetişkin erkekler ile yerde oturan veya çömelmiş halde bulunan kadınlar ve çocuklar vardı. Bazı kişiler susuzluk çekiyor, hatta bir kadın hastaneye tedavi için sevk edildi.

Kaçak göçmenlerin kimliklerini tespit edecek herhangi bir belge taşımadıkları için, emniyet teşkilatına ait bir otobüsle götürüldüler. Bu grubun Türkiye'den yola çıkarak Balkan ülkeleri üzerinden Almanya'ya getirildiği ve Slovakya'da son etaba başladığı biliniyor.

Olayla ilgili olarak, 27 ve 32 yaşlarındaki iki Çekya vatandaşı insan kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklandı. Zanlıların, hayati tehlike koşullarında yabancıları ülkeye kaçak yollarla sokma suçuyla yargılanması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
1 Yorum