Türk uyruklu Alman çift, cinayetle suçlanıyor

Türk uyruklu Alman çift, cinayetle suçlanıyor

Almanya'da akrabalarını öldürdüklerinden şüphelenilen Türk uyruklu karı koca, gözaltına alındı.

Almanya'da Türk uyruklu Alman vatandaşı karı koca hakkında 63 yaşındaki akrabalarını öldürdükleri şüphesiyle soruşturma başlatıldı.

Şubat ayının ilk haftası, kendisine ait aracın etrafında ölü bulunan adamla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, araştırma yapan müfettişler maktulün akrabası olan çiftin izine ulaştı.

front-jpg-1.jpg

Karlsruhe Savcılığı ve Karlsruhe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan ortak basın açıklaması şöyle:

"51 yaşındaki bir adam ve 44 yaşındaki eşi Pazar akşamı Strazburg havaalanında geçici olarak tutuklandı. Türkiye doğumlu iki Alman vatandaşının 63 yaşındaki bir adamı öldürdüklerinden şüpheleniliyor. Türkiye doğumlu 63 yaşındaki Alman vatandaşı, 2 Şubat sabahı Pfinztal-Söllingen yakınlarındaki ormanda bir aracın yanında çok sayıda bıçak yarası ve kesiklerle ölü bulunmuştu.

SOKO "Eiche" tarafından yürütülen yoğun soruşturmalar, müfettişlerin maktulün geniş aile çevresinden zanlı çiftin izini sürmesine yol açtı. İddia edilen suçun arka planı da dahil olmak üzere diğer cezai soruşturmalar devam etmektedir.

Şu ana kadar yürütülen soruşturmalar sırasında beyaz bir SsangYong marka araç ön plana çıktı. Özellikle 1 Şubat günü saat 15:00 ile 21:00 arasında Pfinztal-Söllingen ve Kleinsteinbach bölgesinde yapılan gözlemler kriminal soruşturma departmanının ilgisini çekmektedir.

Bu araçla ilgili bilgi verebilecek tanıkların 0721 666-5555 numaralı telefondan kriminal araştırma departmanına ulaşmaları rica olunur.

Dr Matthias Hörster, Karlsruhe Savcılığı

Larissa Bollinger, Karlsruhe Emniyet Müdürlüğü"

ARTI49

HABERE YORUM KAT