Türk Büyükelçiliği’ne provokatif saldırı

Türk Büyükelçiliği’ne provokatif saldırı

Beyrut’ta Türkiye’nin Beyrut Büyükelçiliği’nin demir giriş kapısı üzerine “Siz de haddinizi bilin” yazısı ve kuru kafa resmi bulunan bir pankart asıldı.

BEYRUT – Beyrut’ta bir grup provokatör, Türkiye’nin Beyrut Büyükelçiliği’nin demir giriş kapısı üzerine provokatif pankart astı.

“Siz de haddinizi bilin”

Edinilen bilgiye göre, üzerinde “Siz de haddinizi bilin” yazısı bulunan ve kuru kafa resimli Türk bayrağını gösteren bir pankartla elçilik önüne gelen 8 kişilik grup, bu pankartı, demir giriş kapısına astı.

Elçiliğin güvenlik kameralarınca da kaydedilen olayı ayrıca bir gösterici de cep telefonuna kaydetti. Görüntülerde provokatörlerin elçiliğe yürüdükleri, pankartı demir kapıya astıkları görülüyor. Yine görüntülerde bir güvenlik görevlisinin gruba engel olmaya çalıştığı da görülüyor

Provokatif saldırının Lübnan Cumhurbaşkanı Mişel Avn'ın "Osmanlı Devleti'nin Lübnanlılara devlet terörü uyguladığı" yönündeki ifadelerinden sonra gerçekleşmesi dikkat çekti.

Basına yansıyan iddialara göre, çirkin saldırıyı gerçekleştiren kişiler, Cumhurbaşkanı Avn'ın siyasi partisi Özgür Yurtseverler Hareketi'ne bağlı Omega Grubu mensupları.


 

HABERE YORUM KAT