Türk baba çocuğunu kaçırmak için Hamburg'u ayağa kaldırmıştı.. Rekor ceza geldi!

Türk baba çocuğunu kaçırmak için Hamburg'u ayağa kaldırmıştı.. Rekor ceza geldi!

Hamburg Havalimanı'nda 18 saat boyunca küçük kızıyla birlikte kendini patlatma tehdidinde bulunan Salman E. için mahkeme kararını verdi.

Hamburg Havalimanı'nda 18 saat boyunca küçük kızıyla birlikte kendini patlatma tehdidinde bulunan Salman E. (35), mahkeme tarafından 12 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Salman E., rehine alma, küçük yaşta çocuğun kaçırılması, yaralama ve silah kanununa muhalefet suçlarından mahkum edildi.

18 Saatlik Kriz ve Sonuçları

Salman E., geçtiğimiz Kasım ayında kiraladığı bir araçla havalimanının ön sahasına girerek, havalimanında tam 18 saat boyunca tüm uçuşları durma noktasına getirdi. Havalimanında hiçbir kalkış ve iniş yapılamadı. Bu süre zarfında Salman E., havaya ateş açtı, molotof kokteylleri attı ve çevresindekilere tehditler savurdu. Küçük kızı da tüm bu olaylara tanıklık etti.

Olayın maliyeti ise Salman E.'ye ağır oldu. Cezaevinden çıktığında onu bekleyen 500.000 Euro borç olacak. Bu miktar, yarattığı kaosun maliyetiydi.

Olayın Arka Planı ve Mahkeme Süreci

Salman E., Celle Yüksek Mahkemesi'nde kızının velayetini eski eşine kaybettikten sonra, kızıyla birlikte Türkiye'ye kaçmayı planlıyordu. Mahkemede verdiği itirafında, "Panik yarattığımın farkındayım. Tüm polislere özür ve teşekkür etmek istiyorum. Ülkelerini 18 saat boyunca mükemmel bir şekilde temsil ettiler. Borçlarımı ödemeye çalışacağım. Kızıma asla zarar vermek istemedim. Tek amacım adaletti ve her zaman kızımın iyiliğini düşündüm," ifadelerini kullandı.

Havalimanındaki Dramatik Anlar

Olay günü, çocuğunun annesi bir eBay müşterisini beklerken, kapıda Salman E. belirdi ve kızını alarak kaçırdı. Havalimanında üç bariyeri aşarak içeri girdi. Salman E., ertesi gün teslim olduğunda üzerinde 9 mm Luger yarı otomatik tabanca ve 22 mermi bulundu. Ayrıca üzerinde çok sayıda alüminyum ve kablo bulunan bir yelek vardı. Polis bu yeleğin bomba olup olmadığını anlamak için üç saat bekledi ve sonunda bunun bir maket olduğunu tespit etti.

ARTI49

HABERE YORUM KAT