Tüketici merkezinden “hile var” uyarısı: Aldi'de satılan bu 5  ürüne dikkat

Tüketici merkezinden “hile var” uyarısı: Aldi'de satılan bu 5 ürüne dikkat

Almanya’da tüketici danışma merkezi, vatandaşları Aldi süpermarketlerinde satılan 5 ürüne karşı uyardı.

Marketlerde satıcılar genellikle tüketicileri cezbetmek için bazı yöntemler kullanır. Almanya’da tüketici danışma merkezi marketlerin kullandığı bu hile yöntemlerine karşı müşterileri uyardı. Uyarıdan özellikle Aldi’nin bazı ürün grubu etkilendi.

ALDİ ÜRÜNLERİ ETKİLENDİ

Hileli satış teknikleri furyasından özellikle Aldi’nin bazı ürünleri etkilendi. Hamburg Tüketici Merkezi (VZHH), geçtiğimiz yıl boyunca çok sayıda şikâyete konu olan beş üründen oluşan bir liste yayınladı.

Katjes yoğurt sakızları: Ürünün paketi artık 200 gram yerine 175 gram ile dolduruluyor. Ancak ürünün gramajı azalmasına rağmen fiyat hala aynı olarak gözüküyor.

Mondelez'den TUC Bake Rolls: 7Days'ten TUC'a yapılan marka değişikliği fiyatın hızla yükselmesine neden oldu. Neredeyse tamamen aynı olan ekmek cipsleri artık eskisinden 100 gram daha az içeriğe sahip.

Aldi'den Chocolat Amandes tam yağlı süt: Ürünün içeriğindeki toplam çikolata 184 gramdan 150 grama düştü. Bu da yaklaşık yüzde 30'luk bir fiyat artışı anlamına geliyor.

Johnson & Johnson'dan Listerine Total Care: Müşeriler daha küçük bir şişe için yüzde 33,5 daha fazla ödüyor. Şişenin yüksekliği aynı kaldığı, ancak kapasitesi küçüldüğü için ambalaj değişikliği pek fark edilmiyor.

Froneri'den Oreo çubuklu dondurma: Bu ürünün üreticisi, fiyatı aynı tutarken dondurma miktarını karton başına 440 mililitreden 270 mililitreye düşürdü. Gizli fiyat artışı yüzde 63'e denk geliyor.

ARTI49

HABERE YORUM KAT