Trende yolcuyu uyaran görevli bıçakla tehdit edildi

Trende yolcuyu uyaran görevli bıçakla tehdit edildi

Paderborn'dan Bielefeld'e giden bölgesel bir trende ayaklarını koltuklara uzatan yolcuyu uyarak tren görevlisi bıçakla tehdit edildi. Olaya polis müdahale etti

Pazar akşamı geç saatlerde Paderborn'dan Bielefeld'e giden bölgesel bir trende 33 yaşındaki bir adamın tren görevlisini bıçakla tehdit ettiği iddia edildi.

Tren görevlisi daha önce birkaç kez adamdan ayaklarını koltuktan kaldırmasını istese de adam buna aldırış etmedi. Görevli, adama kural ihlali nedeniyle ödeme yapması gerektiğini söylediğinde, adamın yanında bıçak bulunduğunu ve tren görevlisini tehdit ettiği iddia edildi. Ayrıca adamın bıçağı nasıl kullanacağını bildiği ve onunla tren görevlisine zarar verebileceğini söylediği de iddia edildi.

SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Bunun üzerine tren görevlisi trenin başka bir bölümüne giderek Federal Polise haber verdi ve treni Sennestadt durağında durdurdu.

Acil servis ekipleri geldiğinde, tehditte bulunan adam başlangıçta trenden inmeyi reddetti. Ancak ani bir zorlama ile ve vücut kamerasının açık olduğu söylendikten sonra treni terk etti. Daha sonra adamın üzerinde yapılan aramada herhangi bir bıçak bulunamadı.

Hessen eyaletinin Lampertheim kentinde yaşayan Alman vatandaşı hakkında tehditkâr davranışlarda bulunduğu gerekçesiyle ön soruşturma başlatıldı.

Adam, tren yolculuğuna devam ettirilmedi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT