Tren bileti alanlara kötü haber: Demiryolu hizmetleri duracak

Tren bileti alanlara kötü haber: Demiryolu hizmetleri duracak

GDL Salı günü yeni bir demiryolu grevi çağrısında bulundu. Salı günü saat 02:00'den Çarşamba günü saat 02:00'ye kadar yolcu taşımacılığı durmuş olacak.

Alman Makinistler sendikası (GDL), Deutsche Bahn ile devam eden ücret anlaşmazlığı çerçevesinde yeni bir grev çağrısında bulundu. Sendika yolcu taşımacılığında Salı günü saat 02:00’den Çarşamba günü saat 02:00’ye kadar sürecek bir grev yapılacağını duyurdu.

Yük taşımacılığında ise Pazartesi akşamı saat 18:00’de başlayacak olan ve 24 saat devam edecek bir iş bırakma eylemi planlanıyor.

ALTINCI DEFA GREVE ÇIKILIYOR

GDL Başkanı Claus Weselsky, toplu pazarlık görüşmelerinin bu turunda altıncı kez grev yapılacağını ve demiryolunun yeni bir yazılı teklif sunmamasının “kaçınılmaz olarak toplu eyleme yol açacağını” belirtti. Demiryolu sürenin dolmasından kısa bir süre önce GDL’yi yeni müzakerelere davet etse de, sendika bu teklifi reddetti ve şirketin resmi tahkim önerisini kabul edilemez buldu.

GDL, geçtiğimiz hafta başarısızlıkla sonuçlanan müzakere turunda sunulan iki moderatör önerisini de reddederek, temel taleplerinin ücret telafisi ve 35 saatlik çalışma süresinin kademeli olarak uygulamaya konulması olduğunu vurguladı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT