THY'den yükü çok olanlara kötü haber

THY'den yükü çok olanlara kötü haber

Türk Hava Yolları, iç hatlarda 15, 20, 25 kg bagaj hakkı ile alternatif fiyatlandırma politikası uygulamaya başladı. Çok bagajı olan, daha çok para ödeyecek.

İSTANBUL - İzin sezonunda yüksek fiyatlarla bilet sattığı için eleştirilen ve hükümetin gurbetçilere verdiği yüzde 20 indirim sözünü tutmadığı Türk Hava Yolları, iç hatlar uçuş paketlerinde değişiklikler yaptı. 

Buna göre, EcoFly seçeneğinde 15 kilogram bagaj, bir parça 8 kilogram kabin bagajı, ücretli bilet değişikliği ve kesintili iade hakkı;

ExtraFly seçeneğinde, 20 kilogram bagaj, bir parça 8 kilogram kabin bagajı, ücretsiz koltuk seçimi, 250 ekstra bonus mil, ücretli bilet değişikliği ve kesintili iade hakkı;

PrimeFly’da 25 kilogram bagaj, bir parça 8 kilogram kabin bagajı, ücretsiz koltuk seçimi, 500 ekstra bonus mil, ücretsiz bilet değişikliği ve 12 saate kadar kesintisiz iade hakkı sunulacak.

Tüm bilet tiplerinde ise ücretsiz ikram sunulmaya devam edilecek. Alternatif fiyatlandırma politikasının yurt dışı uçuşlarda uygulanıp uygulanmayacağı konusunda ise henüz bir açıklama yapılmadı.

Benzer bir fiyatlandırmanın yurt dışı uçuşlarda uygulanması durumunda, bundan en kötü etkilenen grup da izin sezonunda büyük valizlerle Türkiye'ye giden gurbetçiler olacak.

HABERE YORUM KAT