Teşekkürler Berlin Filarmoni Orkestrası

Teşekkürler Berlin Filarmoni Orkestrası

Berlin’de koronavirüs salgını nedeniyle konserleri iptal edilen Berlin Filarmoni Orkestrası, konserlerini 30 gün boyunca internet üzerinden ücretsiz yayımlama kararı aldı.

BERLİN - Kültür ve Avrupa’dan Sorumlu Berlin Senatörü Dr. Klaus Lederer tarafından yapılan açıklamayla 19 Nisan’a kadar 500 kişiden fazla katılımı olan tüm kültür ve sanat etkinliklerinin iptal edildiği açıklandı.

Berlin Filarmoni Orkestrası, bu kararın ardından yayınladıkları basın açıklamasında belirtilen tarihe kadar konserlerinin iptal edildiğini duyurdu. Yetkililer, konser salonlarının kapandığını, ama ‘dijital konser salonundan’ konserlerine devam edeceklerini ifade etti.

'BERLİN FİLARMONİ SİZİN İÇİN ÇALMAYA DEVAM EDECEK, ÜCRETSİZ'

Berlin Filarmoni Orkestrası, 30 gün boyunca internet üzerinden ücretsiz olarak yayın yapacak. Orkestranın yönetim kurulunda bulunan Baş Çellist Olaf Maninger, “Bu girişim sayesinde müziğimizle mümkün olduğunca çok insana zevk verebileceğimizi umuyoruz” dedi.

Orkestrayı internet üzerinden dinlemek isteyen müzikseverler, orkestranın web adresinde bulunan ‘bilet sayfasına’ girerek BERLINPHIL kodunu kullanarak ücretsiz olarak Berlin Filarmoni Orkestrası’nı dinleyebilecekler.

HABERE YORUM KAT