Telekom, O2, Vodafone'da büyük kesinti

Telekom, O2, Vodafone'da büyük kesinti

Bu sabahtan beri ülkenin birçok yerinde çeşitli telekomünikasyon sağlayıcılarının hizmetleri kesintiye uğradı. Postbank da kullanılamıyor.

Bu sabah, birçok kullanıcı internet ile ilgili sorunlar bildirdi. Telekom, O2, 1&1 ve Vodafone etkilenenler arasında. Postbank da çevrimiçi hizmetlerinde sorunlar yaşıyor.

Kullanıcı raporları, Telekom müşterilerinin özellikle Berlin, Hamburg, Leipzig, Nürnberg, Münih, Stuttgart ve Köln/Düsseldorf gibi büyük şehirlerde sabah 5'ten beri büyük sorunlar yaşadığını gösteriyor. O2 için de durum aynı. Vodafone ve 1&1'in de Hannover ve Frankfurt am Main bölgelerinde sorun yaşadığı bildiriliyor.

"MERKEZİ TEKNK SORUN"

Bir kullanıcı şöyle yazıyor:

“Sabah 4.30'dan beri ülke çapında telefon kesintisi.”

Bir diğeri ise, “Sabah 5.30'dan beri TV izlenemiyor. Veri işleme için onay isteniyor - ancak onaylanamıyor, ancak sürekli bir döngü içinde. 2 saatten fazla bir süredir” diyor.

Erding'den (Bavyera) bir Postbank müşterisi de hesabına çevrimiçi olarak erişemediğini bildirdi.

Telekom'a göre, Almanya çapındaki kesintinin bir nedeni “merkezi bir teknik sorun”. Şu anda, tüm birinci nesil cihazlarda MagentaTV'ye girişte sorunlar yaşanabilir. Bir basın açıklamasına göre ayrıca MeinMagenta uygulamasına giriş ve ön ödemeli kredi yükleme de başarısız olabilir. Verilen bilgiye göre IP telefon kaydı sırasında da sorunlar yaşanabilir:

“Arızayı gidermek için var gücümüzle çalışıyoruz.”

ARTI49

HABERE YORUM KAT