Tekel bayilerine 'içki satan lanetlenmiştir' yazılı mektup yolladılar!

Tekel bayilerine 'içki satan lanetlenmiştir' yazılı mektup yolladılar!

Türkiye'de bir çok ildeki tekel bayilere “İçki ve uyuşturucu üreten, dağıtan, alan, satan, eken, biçen, özendiren ve aracılık edenlere lanet edilmiştir” yazılı mektupların yollanıldığı belirlendi.

Konya, Ankara ve Ordu illeri başta olmak üzere birçok kente giden mektuplar sonrası Türkiye Tekel Bayiiler Platformu Kurucu Özgür Aybaş, "Tarikatlardan, bazı camilerde görev yapan imamlar kendilerine görev mi verilmiş bilmiyorum ama insanlara bu tarz mektupları gönderiyorlar, üstüne bir de dükkanlara gelip sözlü tebliğde bulunuyorlar” diyerek duruma tepki gösterdi.

mektup.jpg


BirGün'den Gülce Kapkın Tekin'in haberine göre, mektuplarda yer alan ayrımcı ve özel hayata müdahale eden ifadelerin de altını çizen Aybaş, sözlerini şöyle noktaladı:

“Biz bu insanların bulunduğu cemaatlere, tarikatlara gitsek, siz niye alkol almıyorsunuz desek bu düşünce özgürlüğüne müdahaleye girmez mi? Fakat onlar bize geldiği zaman, biz onları eleştirince sadece fikir beyan etmiş oluyorlar. Bunlar bizim tebliğimiz diyerek işin içinden çıkıyorlar. Kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz? Biz dini bilmiyor muyuz? Bu yapılan tamamen farklı bir uygulama, bu da aslında bir suç.”
 

HABERE YORUM KAT