• BIST 100.237
 • Altın 280,080
 • Dolar 5,7344
 • Euro 6,3129
 • Berlin 13 °C
 • Frankfurt 10 °C
 • Paris 16 °C
 • Ankara 16 °C
 • İstanbul 16 °C
 • İzmir 18 °C
 • Stockholm 12 °C

Taner Yıldız: Kimin parasını kime veriyorsun

Taner Yıldız: Kimin parasını kime veriyorsun
Taner BAYAR/BOLU, (DHA) - ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız boş vaatlere kanılmadığını belirterek, "Soruyoruz kimin parasını kime veriyorsun,...

Taner BAYAR/BOLU, (DHA) - ENERJİ ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız boş vaatlere kanılmadığını belirterek, "Soruyoruz kimin parasını kime veriyorsun, kaynağın nerede?, 'kaynak benim' diyor. Yahu sen kaynak olsaydın şimdiye kadar böyle olur muydu? Türkiye son 12-13 yıl içerisinde bir yerde gömü mü buldu, hayır, hazine mi buldu? hayır" dedi.
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, Bolu'nun Gerede İlçesi'nde partisinin seçim çalışmalarına katıldı. Taner Yıldız ilçe merkezinde bulunan bir parkta partililerle buluştu. Partililere hitaben konuşan Yıldız partilerine verilen oyların itibarsızlaştırılmak istendiğini ifade ederek, "Türkiye'de birçok oyunlar oynanıyor. Bizim söylediğimiz açık ve seçik bir konu var. Biz sizden oy alırız, Allah'a inanan ve halkına güvenen bir yapıyla beraber yolumuza devam ederiz. Ancak sizden aldığımız oyları itibarsızlaştırmaya hükümsüzleştirmeye çalışanlar oldu. Bunların bir kısmı asker elbisesi ile bir kısmı da sivil elbisesiyle beraber yapmaya çalıştılar. Biz buna vesayet diyoruz. Yani sizlerin sandıkta her birinizin hür tercihi ile beraber yaptığı tercihleri hükümsüz kılmaya çalışıyorlar. Onun yerine, 'onların aklı ermez, ancak biz söylersek olur' diyorlar. Utanarak söylüyorum, bundan 3 ay önce CHP'den bir milletvekili geldi arabasının bagajından bir koç çıkardı, dedi ki, 'Son 12 yılda vatandaşımız koyun olduğu için Ak Parti'ye oy verdi. Bundan sonra koç gibi davranacak ve bize oy verecek' dedi. Vatandaşına hakaret eden bir insan nasıl şimdi kalkıp da onun yanına gidip kendisi ile hasbihal edebilir. Biz bunun tam tersini söylüyoruz. Bize oy verenlerin başımızın üstünde yeri var. Ama oy vermeyenlere de hizmetlerimiz devam edecek. Böyle de yapmamız lazım. Bakın paraleli ile uğraşıyoruz, kirişi ile uğraşıyoruz, askerden vesayet düzenine konan çabalar bugün boşa çıkmıştır. Yargıdan vesayetle alakalı konan çabalar boşa çıkmıştır. Her birisinde bu ülkenin iradesine konan güçlü idare kendisini göstermiştir" dedi.
Yıldız muhalefet partilerinin vaatlerini eleştirerek, şöyle konuştu:
"Eğer bu ülkede sadece vaatlere kanılmış olsaydı, dünyanın en büyük hırsızlarından, mahkeme ile tescil edildiği için 9 yıl küsur ceza aldığı için söylüyorum bunu, iddialar üzerine söylemiyorum Cem Uzan'ın 2002 yılındaki vaatlerine herkes kanmış olurdu. Eğer boş vaatlerle bir şeyler hallediliyor olsaydı onlar bu işi halledeceklerdi. Hayır, biz her zaman vatandaşımıza karşı dürüst açık ne yapabileceksek onu söyledik ve söylediklerimizi de yapmaya çalıştık. Siz bir gün aldatırsınız, iki gün aldatırsınız, üçüncü gün ne olacak? Muhalefet partilerine sesleniyorum ne olacak? Oturdukları yerden kaykıldıkları koltuklardan çaylarını kahvelerini içerek bu tür lafları söyleyebilirler. Soruyoruz kimin parasını kime veriyorsun, kaynağın nerede diye, 'kaynak benim' diyor. Ya hu sen kaynak olsaydın şimdiye kadar böyle olur muydu? Türkiye son 12-13 yıl içerisinde bir yerde gömü mü buldu, hayır, hazine mi buldu? hayır. En önemli kaynağını buldu ama, kurucu genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu başbakanımızı buldu."
Yıldız oy vereceklere bazı hatırlatmalarda bulunarak, "7 Haziran da seçim var, inşallah o seçimlere girerken, nüfus cüzdanınızı, vicdanınızı, durdurulan MİT TIR'larını, beddua seanslarını, 17 ve 25 Aralık operasyonlarını, 'uzun adam' diyenleri, Gezi olaylarındaki ihanet odaklarını, Filistinli yetimleri, Suriyeli öksüzleri, Mısırlı ihvanları inşallah unutmayın" diye konuştu.
Gerede Belediye Başkanı Mustafa Allar, Yıldız'a tablo hediye etti.

FOTOĞRAFLI 

[gallery ids="184562,184563,184564,184565"]
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05