Tam kapanma isteyen Fatih Portakal'ın doğum günü partisi sosyal medyanın diline düştü

Tam kapanma isteyen Fatih Portakal'ın doğum günü partisi sosyal medyanın diline düştü

Tam kapanmanın gerektiğini sık sık dile getiren Fatih Portakal, tam kapanma sürecinde Marmaris'te bir grup arkadaşı ile bir araya gelmesi sosyal medyada büyük tepki topladı.

Türkiye, 17 gün sürecek tam kapanmaya geçtiğimiz cuma günü başladı.

Veryansın TV'nin haberine göre; Yollar, sokaklar önemli ölçüde boş kalırken, nüfus yoğunluğunun olduğu yerler genellikle yazlık bölgeler oldu.
 
İçişleri Bakanlığı, tam kapanmada denetimlerini sıklaştırırken; kurallara uymayanlar yine sosyal medyada boy göstermeye başladı.

26 Nisan 2021’de “Aylardır Türk Tabipler Birliği’nin istediği tam kapanma geldi. Uygulanabilirse sonuç iyi olacaktır.  Soru şu; iktidar bu süre boyunca evlerde yurttaşları mağdur etmeden ve kendi de uyarak planlamasını sürdürebilir şekilde yaptı mı? Umarım bu kez eline yüzüne bulaştırmaz. Pratiği göreceğiz.” şeklinde tweet atan Fatih Portakal, doğum günü partisi düzenlendi.

fatih-por-2.jpg

Tam kapanma kararı alınmadan önce ‘yeterli önlem alınmadığını’ öne sürerek hükümeti eleştiren, kararın ardından da rotasını Marmaris’e çeviren Portakal, burada kalabalık arkadaş grubuyla eğlendi, bu anları da bir fotoğrafladı.

Fatih Portakal’ın sosyal medya üzerinden paylaştığı fotoğraf tepki gördü.

fatih-por1-001.jpg

Birçok kullanıcı, tam kapanma uygulamasının yapıldığı şu günlerde yaklaşık 20 arkadaşıyla maske ve mesafe kuralına uymadan parti veren Portakal’a, birkaç gün önce attığı tweet’ini sordu.
 

HABERE YORUM KAT