Süreyya Operası 16'ncı sezonunda müzikseverlere zengin bir repertuvar sunuyor

Süreyya Operası 16'ncı sezonunda müzikseverlere zengin bir repertuvar sunuyor

Bu yıl 16'ncı sanat mevsimine giren Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası, yeni sezonu zengin repertuvarıyla karşılıyor.

Kadıköy Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, Süreyya Operası, konser dizileri, opera temsilleri ve bale/dans gösterileriyle yalnız İstanbul'un değil ülkenin de prestijli bir müzik mekanı olma özelliğini taşıyor.

Mekan, 16'ncı sanat mevsiminde, Türkiye'den müzisyenlerin yanı sıra dünya sahnelerinde sanatlarını icra eden yabancı virtüözleri de ağırlayacak.

Ayrıca bu sezon programında bir yenilik olarak müzikal eser temsilleri ve çocuk operalarına da yer verilecek.

- "Pazartesi Oda Müziği Konserleri" ve "Kahve Konserleri" devam edecek

Geçen sezon olduğu gibi bu sezon da "Pazartesi Oda Müziği Konserleri" ve "Kahve Konserleri" programını sürdürecek ve oda müziğinin seçkin eserleri değerli müzisyenler tarafından seslendirilecek.

Oda Müziği Konserleri 26 Eylül Pazartesi akşamı "Virtüözlerin Müziği" başlığıyla Dana Zemtsov & Julien Quentin Duo ile başlayacak. Viyola sanatçısı Dana Zemtsov ve Avrupa genelinde ünlü birçok sanatçıya yaptığı eşlikler ve solo performansları ile kariyerinin zirvesindeki piyanist Julien Quentin'den oluşan düo İstanbul'daki ilk konserini Süreyya Operası’nda verecek.

Her pazar saat 11.00'de başlayacak "Kahve Konserleri" serisi ise 9 Ekim'de RobertoIssoglio piyano resitali ile açılışını yapıyor. Sezonun ilk Kahve Konseri'nde, eleştirmenler tarafından özellikle Mozart ve Beethoven'ı üstün bir duyarlıkla yorumladığı söylenen "Steinway Sanatçısı" RobertoIssoglio, Mozart ve Beethoven'ın yanı sıra, Scarlatti ve Schubert'in eserlerini de icra edecek.

- Süreyya Operası'nda müzikaller sezon boyunca sanatseverle olacak

İstanbul Devlet Opera ve Balesi 15 sezondur olduğu gibi bu yıl da eser ve konserler icra etmeye devam edecek.

Süreyya Operası'yla iş birliği içinde eser icra edecek diğer topluluklar arasında İstanbul Devlet Tiyatrosu, Gedik Filarmoni Orkestrası, İKSV Festivalleri, Borusan Quartet ve Denizbank Çocuk Operası yer alıyor.

Süreyya Operası yeni sezonunda yine müzik mekanı prensibine uygun kalarak ve bir yenilik olarak müzikli sahne eserlerini de programına aldı. İstanbul Devlet Tiyatrosu işbirliğiyle gerçekleşecek programda Ekim ayında "Yedi Kadın" isimli müzikli oyun birbirini takip eden günlerde beş temsille izleyicilere sunulacak. Bu temsili kasım ayının ilk haftasında "Müzikhaller" eseri takip edecek.

Borusan Quartet sezon konserlerine yine Süreyya Operası'nda devam ederken, Cem Mansur'un yönetimindeki Gedik Filarmoni'nin bu yıl mekandaki ilk konseri 12 Ekim çarşamba günü gerçekleşecek.

Süreyya’da bu yıl İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin müzikli çocuk oyunlarına ek olarak sezon boyunca Denizkültür ve Duende tarafından sunulacak olan çocuk operaları da icra edilecek.

"Wolfie Harikalar Operasında" temsilleriyle başlayacak yeni serinin ilk temsili 16 Ekim pazar günü saat 13.00’de sanatseverlerle buluşacak.

HABERE YORUM KAT