Stuttgart olaylarının fail profili: 50 şüphelinin 40’ı göçmen 2’si kadın

Stuttgart olaylarının fail profili: 50 şüphelinin 40’ı göçmen 2’si kadın

 Stuttgart olaylarının faillerine ilişkin profili basına yansıdı. Alman medyasına göre,  50 şüphelinin 40’ı göçmen, 8’i Alman. 2 şüphelinin ise kökeni belirlenemedi. Saldırganların içinde iki de kadın yer alıyor. 

Rutin bir uyuşturucu kontrolünün yol açtığı ve yaklaşık 500 kişinin polisle çatıştığı ve 32 polis memurunun yaralandığı, mağazaların yağmalandığı haziran ayı sonundaki Stuttgart olaylarıyla ilgili ayrıntılar basına sızmaya devam ediyor. 

Alman haber dergisi Focus’ta yer alan habere göre  50 kişiden sekizi göç arkanı planı bulunmayan Almanlar. 20’si göçmen ailelerden geliyor ve Alman pasaportları yok.  Söz konusu göçmen gençler Afganistan, Bosna-Hersek, Yunanistan, Irak, Hırvatistan, Letonya, Fas, Nijerya, Polonya, Portekiz, Romanya ve Somali'den geliyorlar. İki saldırganın kökeni ise henüz belirlenemedi. 50 kişilik bu grupta sadece iki kadın var.

Şüphelilerin kökeninin araştırıldığını ortaya koyan olayla ilgili istatistiki bilgilere göre 50 şüpheliden 20’si yetişkin(21 yaş altı),  15’i ergen (18 yaş altı). 33 saldırganın ise uyuşturucu, adam yaralama ve hırsızlık gibi çeşitli suçlardan sabıka kaydı bulunuyor. Gençlerden 17’si daha önce hiçbir suça karışmamış. 

+49 – STUTTGART

FOTO: dpa

HABERE YORUM KAT