Soylu’dan dikkat çeken ‘Erdoğan’ mesajı

Soylu’dan dikkat çeken ‘Erdoğan’ mesajı

'İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Cumhurbaşkanı Erdoğan arasında 'milletvekilliği krizi' yaşandığı iddialarının ardından Bakan Soylu'dan dikkat çeken bir açıklama geldi.

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın milletvekili listelerini hazırlarken kendisinden görüş almamasına kırıldığı iddia edilen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun “bel rahatsızlığı” nedeniyle tedavi göreceği belirtilmişti.

Soylu’nun rahatsızlığı nedeniyle dinlenmeye çekilmesinin arkasında Erdoğan ile aralarında yaşanan gerilim olduğu öne sürülmüştü.

Soylu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Cumhurbaşkanımız Sn. @RTErdogan davamızın lideridir. Ayasofya’yı bizimle tekrar buluşturan liderimizdir. Davamız büyüktür ve bizden sonraki nesillerin omzundadır. Ne kadar kesif mücadelelerin içerisinden geçsek de bedenimiz ne kadar yorgun olsa da ben değil biz demenin zamanıdır.

Büyük bir davayı şahsileştirmek, milletvekili olmak ya da olmamak, nereden olmak ya da olmamak tartışmasının içerisine girmek, yüzyılın seçiminde hele de asrın felaketinde, davaya sahip olmamak, onu anlamamak demektir...

Biz, davamızın neferleriyiz. Geleceğin Güçlü Türkiyesi, davamızın omuzlarında yükselecektir." 

ekran-resmi-2023-03-25-17-37-22.png

ekran-resmi-2023-03-25-17-37-26.pngekran-resmi-2023-03-25-17-37-46.png

HABERE YORUM KAT
1 Yorum