• BIST 102.094
 • Altın 228,239
 • Dolar 5,3208
 • Euro 6,0256
 • Berlin 8 °C
 • Frankfurt 6 °C
 • Paris 7 °C
 • Ankara 8 °C
 • İstanbul 9 °C
 • İzmir 14 °C
 • Stockholm -1 °C

Siyasi partilerin işçilere yönelik vaatleri

Siyasi partilerin işçilere yönelik vaatleri
KAYSERİ (AA) - MUSA ÖZYÜREK - Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye'de seçimlere gidilirken, partilerin ilk defa siyasi, ideolojik tartışmalardan...

KAYSERİ (AA) - MUSA ÖZYÜREK - Hak-İş Genel Başkanı Mahmut Arslan, Türkiye'de seçimlere gidilirken, partilerin ilk defa siyasi, ideolojik tartışmalardan uzak, ekonomik faaliyetler üzerine vaatlerde bulunmasının kendilerini mutlu ettiğini ve bu vaatlerin işçileri umutlandırdığını söyledi.

Arslan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 7 Haziran'da yapılacak Milletvekili Genel Seçimi'ne az bir süre kala, siyasi parti liderlerinin düzenledikleri mitingler başta olmak üzere her programda ülke ekonomisine, işçiye, emekliye dönük projelerini anlatmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

Türkiye'de görmeye alışık oldukları kısır, hiç kimseye faydası olmayan, halkın, ülkenin gündeminden uzak tartışmaların yaşanmıyor olmasını, "ülke adına önemli bir gelişme" diye niteleyen Arslan, "Türkiye'de seçimlere giderken partilerin ilk defa siyasi, ideolojik tartışmalardan uzak ekonomik faaliyetler üzerine vaatlerde bulunması bizi memnun ediyor, açıkçası bu vaatler işçileri de umutlandırıyor. Partilerin seçim vaatlerinin, ekonomi, işçiler ve emekliler üzerine olduğunu görüyoruz. Eğer bu vaatler, ayakları yere basan, gerçekten gerçekleştirilmesi mümkün, kaynağı belli olan vaatlerse çalışanlar adına memnuniyet verici, bundan mutluluk duyarız" ifadesini kullandı.

Siyasi partilerin vaatleriyle bir anlamda insanların gündeminden uzak olmadığını gösterdiğini dile getiren Arslan, söylemlerin gerçekleştirilebilir olmasını da önemsediklerini söyledi.

- Türkiye normalleşiyor

Türkiye'de artık gerçekler üzerinden siyaset yapılmaya başlandığını ve bu durumun da ülkenin normalleşmesinin göstergesi olduğunu kaydeden Arslan, "Sanal gerçekler, terör, ideolojik tartışmalar üzerinden değil, halkı birebir yakından ilgilendiren gerçekler üzerinden, insanların dertlerini, sorunlarını çözmeye yönelik seçim faaliyeti yürütülüyor ki hayırlı bir çalışma olduğunu düşünüyorum. Umarım Türkiye, ekonominin daha fazla konuşulduğu bir sürece doğru gidiyordur" diye konuştu.

İşçiyi, emekliyi ve ekonomik anlamda halkı kazanan siyasi partinin seçimlerde ön plana çıkacağını düşündüklerini anlatan Arslan, şöyle devam etti:

"AK Parti iktidarının 13 yıllık iktidarının temel esprisi, ekonomidir. Çalışanlar ve toplumun zenginleşmesi adına önemli adımlar atılmıştır. Onun için tabii ki ekonomi birinci gösterge, birinci hedef. Eğer ekonomik faaliyetler, çalışanları ve toplumun genelini memnun ediciyse doğru işler yapıldığının göstergesidir. AK Parti iktidarının bence en önemli dayandığı konu ekonomiydi. Türkiye'nin normalleşmeye başladığı bir dönemde ekonomik faaliyetler üzerinden topluma mesaj vermek ve toplumun oyunu, güvenini kazanmanın en doğru yaklaşım olarak görüyorum. Bundan dolayı da partilerin seçim çalışmalarını olumlu bir gelişme olarak değerlendiriyorum."

Türkiye'de artık seçim ekonomisi yürütülmediğini belirten Arslan, ekonomide seçime bağlı olumsuz gelişmeler yaşanmadığına dikkati çekerek, bu durumun da Türkiye'nin ekonomik göstergelerinin olumlu seyrettiğinin, ülkenin makro ekonomik dengelerinin sağlam olduğunun göstergesi olduğunu söyledi.

Arslan, Türkiye'de seçim yatırımının yapılmamış olmasının, ekonomi adına da olumlu gelişmeleri beraberinde getirdiğini ifade ederek, şunları söyledi:

"Umarım böyle devam eder, çünkü bir seçim ekonomisi Türkiye ekonomisine ciddi sıkıntı verebilir. Seçimden sonra insanların vereceği bütün kararların olumlu olacağına ve sağduyunun hakim kalacağına inanıyorum. Vatandaş hangi yönde oy kullanırsa kullansın, basiretli oy kullanacağına inanıyorum. Toplumun kararının her zaman sağduyunun hakim olduğu, ülkenin hayrına olacağını düşünüyorum, halkın verdiği her türlü kararın başımız üstüne olduğunu söylüyorum."

 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2015 +49 | Sitemizde yer alan haber içerikleri ve görseller site yönetiminden yazılı izin alınmadan, kaynak gösterilse dahi yayımlanamaz.
Faks : +49 (0) 615098 03 05