"Sen ne hakla bana kılıç sallıyorsun" diyen Yarkadaş, açtı ağzını yumdu gözünü!

"Sen ne hakla bana kılıç sallıyorsun" diyen Yarkadaş, açtı ağzını yumdu gözünü!

Gazeteci Barış Yarkadaş, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın minbere kılıçla çıkması, tarikat dergahında yaşanan tecavüz ve TELE1'in karartılması karşısında muhalefeti daha yüksek sesle tepki vermeye çağırdı.

Ayşenur Arslan'ın Halk TV'deki Medya Mahallesi programına konuk olan Gazeteci Barış Yarkadaş, Diyanet, tarikatlar ve basına yönelik susturma girişimleri konusunda sert sözler sarfetti ve muhalefetin bu konularda daha cesur ve kararlı olması çağrısında bulundu.

TARİKATLAR KAPATILMALI
Türkiye'de tarikatların ve dergahların kapatılması gerektiğini, bunu Uşşaki tarikatı dergahında yaşanan çocuğa cinsel istismar olayıyla bir kez daha ortaya çıktığını belirten Yarkadaş, "Muhalefet neden 'tarikatlar kapatılsın' demiyor. Muhafazakarlardan alınacak 3-5 oy için mi? Bu nasıl bir muhafazakarlık. Eğer bunlar konuşulmazsa siyaset biter" dedi.


ERBAŞ'A: SEN HANGİ HAKLA BANA KILIÇ SALLIYORSUN
Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş'ın Ayasofya'nın açılışı sırasında minbere kılıçla çıkarak Mustafa Kemal Atatürk'e lanet okuduğunu hatırlatan Barış Yarkadaş, "Muhalefet bunlara tepki göstermedikçe daha da ileri gidiyorlar. Sen devlet memurusun. Hangi hakla bana kılıç sallıyorsun. Nereden alıyorsun bu yetkiyi" diye tepki gösterdi.

MUHALEFET NEDEN TELE1'İN ÖNÜNDE DEĞİL
Son olarak RTÜK kararı ile TELE1 ekranlarının 5 gün süreyle kapatıldığını ve tekrarı halinde tamamen kapatılma tehlikesi ile karşı karşıya olduğunu belirten Barış Yarkadaş, "Bugün neden muhalefet milletvekilleri TELE1'in önünde değil. Neden onların yanında olduklarını hissettirmiyorlar? Ben milletvekili iken, görüşleirne katılmadığım kanallara da desteğe gittim. Sadece ifade özgürlüğünü savunmak için. Türkiye'de bugün gazetecilik cesaret işi haline geldi. Bu gazetecilerle neden daha fazla dayanışma içinde olunmaz, neden yalnız olmadıkalrı hissettirilmez" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT