Scholz'dan ilginç video: Mayonez mi ketçap mı? Ne yanıt verdi...

Scholz'dan ilginç video: Mayonez mi ketçap mı? Ne yanıt verdi...

Scholz, Instagram hesabından, "#FragDenKanzler", yani "Şansölyeye sor" başlıklı bir video yayınladı. Scholz, burada, vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı. "Patates kızartmasında mayonez mi ketçap mı?" sorusunu yanıtlayan Scholz, "Mayonez" dedi...

Almanya Başbakanı Olaf Scholz, sosyal medya hesabından ilginç bir video paylaştı.

Scholz, Instagram hesabından, "#FragDenKanzler", yani "Şansölyeye sor" başlıklı bir video yayınladı. Scholz, burada, vatandaşlardan gelen soruları yanıtladı.

İlk soru ise bir hayli ilginçti. "Patates kızartmasının yanına mayonez mi ketçap mı?" sorusunu yanıtlayan Scholz, gülümseyerek "Mayonez" dedi.

NASIL PAYLAŞTI

"Halkın trafik ışığı hükümetine olan güvenini nasıl geri kazanmak istiyorsunuz?" sorusuna yanıt olarak ise Scholz, trafik ışığı hükümetini överek, "Daha az tartışma. İyi çalışın ama ülkemizin geleceği için hangi önemli adımların atıldığını da açıklayın. Yıllardır süren durgunluk aşıldı. On ya da yirmi yıl sonra hala iyi işlere sahip olabilmemiz ve insan kaynaklı iklim değişikliğinin durdurulabilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız" dedi.

Scholz, söz konusu videoyu, "Halkın güvenini nasıl geri kazanabiliriz? Gelecekte tarımı nasıl desteklemek istiyoruz? Ve: Patateslerimin yanında mayonez mi yoksa ketçap mı tercih ederim? Sorularınız için teşekkür ederiz - bazı cevapları videoda bulabilirsiniz" notuyla paylaştı.

İşte o paylaşım ve o video:

ARTI49

Fotoğraf: Instagram / bundeskanzler

HABERE YORUM KAT