Sapkın şeyhin müridinden itiraflı isyan!

Sapkın şeyhin müridinden itiraflı isyan!

Çocuk istismarından tutuklanan Fatih Nurullah'a destek veren mürit: Polis, bekçi, memur yapmak için dindar adam lazım dediniz, yüzlerce yolladık; karşılığı bu muydu?

12 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismardan tutuklanan Uşşaki tarikatı lideri Fatih Nurullah (Şağban) için sosyal medyadan destek mesajları da paylaşılmaya başlandı.

Abdülkerim Erdinç isimli hesap Ağustos 2020 tarihinde açtığı hesaptan "Bu hesabı hocama destek için açtım. İstediğiniz kadar yalan söyleyin, biz onun arkasındayız" diye yazdı.

2-002.jpg

Hesabın sahibi kişinin attığı bir tweet bakanlıkların çeşitli tarikatlarca paylaşıldığı gerçeğini de destekliyor.

Zira Abdülkerim Erdinç "Polis, bekçi, memur yapmak için dindar adam lazım dediniz. Yüzlerce yolladık. FETÖ'ye karşı yanınızdaydık, karşılığı bu muydu?" diye yazdı.

1-002.jpg

‘Fatih Nurullah’ ismini kullanan Şağban’a destek amaçlı açıldığı belirtilen hesapta Abdülkerim Erdinç, 12 yaşındaki kız çocuğunun istismar edilmesini Hz. Muhammed'in Hz. Ayşe ile 9 yaşında evlenmesini örnek gösterdi. Yaşananları kumpas ve iftira olarak yorumladı.

3.jpg

İşte yazılanlar:

"Bu hesabı hocama destek için açtım. İstediğiniz kadar yalan söyleyin, biz onun arkasındayız."

"Vakıftaki bazı kardeşlerimin son yaşanan hadiselerden sonra artık devlete giremeyiz korusuyla sınava girmeyeceğini duydum. Hocamız masum, hepsi mahcup olacak. Özellikle bizlerden memur yapmak için isim isteyenler. Siz gayreti bırakmayın. Gayret bizden takdir Allah'tan."

4.jpg

Diğer yandan Sakarya Başsavcılığı soruşturmayı tamamlayarak iddianame hazırladı.İddianamede, Fatih Şağban (Nurullah) hakkında ‘çocuğun zincirleme olarak cinsel istismarı’ ve ‘çocuğu cinsel amaçlı olarak hürriyetinden yoksun bırakma’ suçlarından 18 yıldan 55 yıl bir ay 15 güne kadar hapis cezası istendi.

İddianamede yer alan ses kayıtlarına göre, olayın ardından Şağban, kızın babasına, “Bir hesap, IBAN ver de bana bir şeyler atayım sana. Sen gönlünü ferah tut. Biz ırz namus düşmanı mıyız? (…) 70 değil, sana 70 milyar feda olsun” diyerek olayın üstünü kapatma teklifinde bulundu.

HABERE YORUM KAT