Rheinland Pfalz'da yeni karar: Kesintilerden tazminat alınabilecek

Rheinland Pfalz'da yeni karar: Kesintilerden tazminat alınabilecek

İnternet ve telefon hizmetlerinde yaşanan kesintiler karşı yeni düzenlemeler getirildi. Eğer telefon veya internet bağlantınız birkaç gün boyunca kesilirse, belirli koşullar altında sağlayıcınızdan tazminat talep edebilirsiniz.

Rheinland Pfalz Tüketici Danışma Merkezi, tüketicilerin genellikle bu haklarından haberdar olmadıklarını belirtiyor. Kesinti yaşandığında İlk olarak sağlayıcıya durum bildirilmeli. Eğer kesinti sağlayıcının hatasından kaynaklanıyorsa ve iki gün içinde sorun çözülmezse tüketiciler kesintinin üçüncü gününden itibaren tazminat talep etme hakkına sahip olabiliyorlar

Tazminat miktarı kesintinin üçüncü ve dördüncü günleri için günlük en az 5 Euro veya aylık ücretin yüzde onu olarak belirlenmiştir; hangisi daha yüksekse o miktar ödenir. Beşinci gün ve sonrasında ise tazminat miktarı iki katına çıkar.

TÜKETİCİLERİN HAKLARI KORUNMASI AMAÇLANIYOR

Sağlayıcılar, genellikle bu tür kesintilerden etkilenen tüketicilere temel ücretten feragat ederek telafi etmeye çalışıyor. Ancak Rheinland-Pfalz Tüketici Danışma Merkezi’nin internet sitesinden indirilebilen mektuplar sayesinde, tazminat taleplerini kolayca oluşturmak mümkün. Bu düzenleme tüketicilerin haklarını koruma altına almayı ve hizmet kesintilerinden kaynaklanan mağduriyetleri gidermeyi amaçlamakta.

ARTI49

HABERE YORUM KAT