Rewe'de satılan ekmek toplatılıyor: Sağlık riski oluşturuyor

Rewe'de satılan ekmek toplatılıyor: Sağlık riski oluşturuyor

Rewe'nin organik bir ekmeği, tüketiciler için potansiyel bir sağlık riski oluşturması nedeniyle geri çağrıldı. Sebep ise "yanlış etiketleme" oldu...

Bir ekmek üreticisi şu anda Rewe tarafından satılan bir ürünü geri çağırıyor. Bunun nedeni yanlış etiketleme. Bu durum, özellikle alerjisi olanlar için önemli bir risk oluşturuyor.

Ekmekleri geri çağıran söz konusu şirket Aerzener Brot und Kuchen GmbH'dir. Geri çağırma bildiriminde ürünün yanlış etiketlendiği ve bu nedenle derhal satıştan çekildiği belirtildi.

ACİL UYARI

Ekmek, içindekiler listesinde belirtilmeyen havuç ve ceviz içeriyor. Bu durum, bu gıdalara karşı alerjisi veya hassasiyeti olan kişiler için potansiyel bir sağlık riski oluşturuyor. Şirket, özellikle ceviz alerjisi olanları söz konusu ürünü tüketmemeleri konusunda acilen uyardı.

Söz konusu alerjiye sahip tüketiciler, etkilenen bu ürüne özel dikkat göstermeli:

Üretici: Aerzener Brot und Kuchen GmbH
Geri çağırma nedeni: Hatalı etiketleme (alerjenler etiketlenmemiştir)
Ambalaj: 300 gram
Son kullanma tarihi: 24/07/2024
Üretim tarihi: 15/12/2023
Parti: 15120244
Ürün üzerindeki barkod (EAN): 4337256643214

33860494-rewe-bio-das-pure-300-gramm-2szg8uafpe70.jpg

HANGİ EYALETLER ETKİLENDİ

Etkilenen eyaletler ise şöyle:

Baden-Württemberg, Bavyera, Berlin, Hessen, Mecklenburg-Batı Pomeranya, Aşağı Saksonya, Kuzey Ren-Vestfalya, Rheinland-Pfalz, Saarland, Saksonya, Saksonya-Anhalt, Schleswig-Holstein, Thüringen

Tüketiciler, yukarıdaki verilere sahip ürünü, kasa fişini ibraz etmeksizin Rewe süpermarketlerine iade edebilirler. Üreticinin geri çağırma mesajında da belirttiği gibi, yukarıda belirtilenler dışında ürün verilerine sahip ürünler durumdan etkilenmedi.

ARTI49

HABERE YORUM KAT