Rewe, Edeka ve Globus'da satılıyordu: Salmonella tehlikesi yüzünden geri çağrılıyor

Rewe, Edeka ve Globus'da satılıyordu: Salmonella tehlikesi yüzünden geri çağrılıyor

Rügenwalder Mühle, 31 Ocak 2025 son tüketim tarihli “Veganes Mühlen Hack Mix und Fertig” ürünlerini salmonella riski nedeniyle geri çağırıyor.

Alman gıda üreticisi “Salmonella” bulaşmış vegan kıyma ürününü geri çağırdı. Ürünün son tüketim tarihi 31 Ocak 2025 olan “Veganes Mühlen Hack Mix und Fertig” serisi olduğu belirtildi. Ürün ülke çapında Rewe, Edeka ve Globus mağazalarında satılılıyordu.

Rügenwalder Mühle yaptığı açıklamada, geri çağırma işleminin ihtiyati bir önlem olduğunu ve ürünün tüketilmemesini tavsiye ettiğini söyledi. Ürünün ambalajının üzerinde yazılı olan son tüketim tarihi dışındaki diğer tarihlerin geri çağırmadan etkilenmediği de belirtildi. Üretici ürünün yenmeden önce ısıtılması gerektiğini ancak etkilenen partideki ürünlerin salmonella içerme riskinin gözden çıkarılamayacağını ifade etti.

Müşterilerin faturalarını götürmek zorunda kalmadan mağazadan satın alma bedelini iade alabileceği belirtildi. İade online olarak da mümkün olacak. Bunun için Rügenwalder Mühle müşteri hizmetlerine son kullanma tarihini gösteren ambalajın fotoğrafı ve satın alma bedelinin iadesi için banka bilgilerinin yer aldığı bir e-posta gönderilmesi gerekecek.

ARTI49

HABERE YORUM KAT