Reichstag binasında şaşkınlık veren görüntü: Rus bayraklı drone uçurdular

Reichstag binasında şaşkınlık veren görüntü: Rus bayraklı drone uçurdular

Rus bayraklı bir drone, Reichstag binasının doğu tarafındaki Friedrich-Ebert-Platz'ın merkezi üzerinde yaklaşık 20 metre yükseklikte uçtu. Berlin Eyalet Polisi, Hava Trafik Yasasının ihlali nedeniyle suç duyurusunda bulundu.

Bir kişi, Berlin'deki Reichstag binasının yanında üzerine Rus bayrağı iliştirilmiş bir drone uçurdu. Cumartesi günü Berlin'deki Bundestag basın ofisi tarafından doğrulandığı üzere olay 9 Mayıs'ta meydana geldi. Drone uçuşunun görüntüleri bu hafta sonu internet ağlarında dolaşıma girdi.

20 METRE YÜKSEKLİKTE UÇTU

Federal Meclis'e göre drone, Reichstag binasının doğu tarafındaki Friedrich-Ebert-Platz'ın merkezi üzerinde yaklaşık 20 metre yükseklikte uçtu. Bu nedenle Berlin Eyalet Polis, Hava Trafik Yasasının ihlali nedeniyle suç duyurusunda bulundu. Federal Meclis'in etrafında bir uçuş kısıtlama bölgesi bulunuyor.

Basında yer alan haberlere göre, drone pilotu Rusya'nın Ukrayna'ya karşı yürüttüğü savaşın destekçisi. Polis memurları olay yerinde drone uçuran kişinin kişisel bilgilerini aldı. Aynı kişinin daha önce de Potsdam'daki eski eyalet parlamento binasının kulesine Rus birliklerinin Ukrayna'da kullandığı “Z” sembolünü çizdiği ve Ukrayna'ya ait resimlere zarar verdiği bildirilmişti.

ARTI49

HABERE YORUM KAT