Popüler su markası artık Aldi'de satılmayacak

Popüler su markası artık Aldi'de satılmayacak

Aldi'deki içecek raflarının bariz bir şekilde boş olması sizi şaşırtmasın. Zira ünlü su markası Gerolsteiner ürünleri artık Aldi'de yer almayacak.

Birçok Aldi Nord ve Aldi Süd mağazasında içecek rafları artık kısmen boş. Nedeni ise içecek üreticisi Gerolsteiner'in ürünlerinin raflarda yer almaması. Eğer markanın ürünlerini hala satışta görürseniz, bunların stok artıkları olduğu belirtiliyor.

İndirim zinciri ile içecek üreticisi arasındaki ilişkiler şu anda zor durumda. Gerolsteiner, perakende ortaklarıyla ilişkileri hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Aldi Süd ve Aldi Nord da arka plan hakkında sessizliğini koruyor.

ARKADA YATAN NEDEN

Aldi'nin 1.5 litrelik PET Gerolsteiner su şişesi için belirlediği fiyat yıllardır 89 cent idi. Ancak yılın başında şirket fiyatı şişe başına 99 cente yükseltti. Sektör uzmanları, artan nakliye maliyetlerinin (geçiş ücretleri, yakıt, CO2 vergileri) yeni bir fiyat artışına yol açmış olabileceğini belirtiyor. Suyun raflardan kaybolmasının nedeni de bu olabilir.

Su markasının Aldi mağazalarından kaybolmasının bir başka nedeni de Gerolsteiner'in lojistik hizmet sağlayıcıları için mesafe ücretlerini düşürmesi olabilir. En azından sektör uzmanları bundan şüpheleniyor.

İNDİRİM GELEBİLİR

Bununla birlikte, mevcut gelişme indirimcinin işine de yarayabilir. Zira Aldi Nord kısa süre önce, kendi markalarına daha fazla odaklanarak ve genel olarak sunduğu miktarı azaltarak gelecekte fiyatlarını düşüreceğini duyurdu.

Müşterilerin su markasının eksik olduğunu fark etmemesi için bazı mağaza yöneticileri raftaki boşlukları Aldi'nin kendi markası veya Volvic şişeleriyle doldurdu.

ARTI49

HABERE YORUM KAT