Polonya EURO2024'ten elenince polise saldırdı

Polonya EURO2024'ten elenince polise saldırdı

Cuma günü Polonya ve Avusturya arasında oynanan Avrupa Şampiyonası maçı sırasında Berlin'de ayaklanmalar çıktı. Çok sayıda taraftar polis memurlarına saldırdı.

Polonya ve Avusturya Cuma akşamı Berlin Olimpiyat Stadyumunda karşılaştı. Maç sırasında saat 19.30 sularında Eberstraße/Behrenstraße kontrol noktasındaki Berlin taraftar mili girişinde çoğunluğu Polonyalı taraftarlar ile görevliler arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

Bu durum polis tarafından Cuma akşamı X'te "Görevlilerimiz orada alarma geçirildi, taraftarlar tarafından saldırıya uğradı ve şişe ve taş yağmuruna tutuldu" şeklinde bildirildi.

İLK ELENEN TAKIM OLDU

Polis memurları göstericileri kontrol altına almak için fiziksel güç, biber gazı ve çok amaçlı cop kullandı. Polis memurları ve taraftarlar yaralandı ve tedavi gördüler. Tutuklananların kişisel bilgileri kaydedildi ve kontrol noktası şimdilik kapalı kaldı. Polonya takımı bu Avrupa Şampiyonasından elenen ilk takım oldu.

Öğleden sonra Brandenburg Kapısı ve Reichstag'daki taraftar alanları Berlin'deki fırtına tehdidi nedeniyle geçici olarak boşaltıldı ve kapatıldı. Hava sakinleştikten sonra saat 18:00'de tekrar açıldı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT