Paris'te şoke eden olay: Önce Alman'ı öldürdü sonra "tekbir" getirdi

Paris'te şoke eden olay: Önce Alman'ı öldürdü sonra "tekbir" getirdi

Paris’te radikal İslamcı olduğu iddia edilen bir şüpheli, “Allahu Ekber” diye bağırarak bir Alman’ı öldürdü.

Fransa'nın başkenti Paris'te dün akşam şoke eden bir olay gerçekleşti. Radikal İslamcı olduğu iddia edilen bir adam, Eyfel Kulesi yakınlarında bir Alman turisti bıçaklayarak öldürdü. Biri çekiçle olmak üzere iki kişiyi de yaradı.

Fransa İçişleri Bakanı Gérald Darmanin, sosyal medya platformu X’te polisin şüpheli faili tutukladığını yazdı. Darmanin olay yerine yaptığı ziyaret sırasında, failin istihbarat servisi tarafından radikal İslamcılık ve "önemli zihinsel bozukluklar" ile tanındığını ifade etti.

"TESLİM OLMAYACAĞIZ!"

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, hayatını kaybeden Alman vatandaşının yakınlarına başsağlığı diledi ve sosyal medya platformundan şunları yazdı, “Terörizme asla teslim olmayacağız!”

Darmanin, saldırganın o akşam bir köprüde "Alman turist bir çifte" saldırdığını; kadının fiziksel olarak yaralanmadığını ancak şok geçirdiğini söyledi. "Le Parisien" gazetesinin haberine göre, darbeyi alan adam sırtından ve omuzundan yaralanırken, daha sonra kalbi durdu.

Saldırgan olayın ardından kaçtı ve tutuklanmadan önce iki kişiye daha saldırdı. Polis, saldırganı yakalamak için şok tabancası kullandı.

"AVRUPA'DA YERİ YOK..."

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock, konuyla ilgili olarak, sosyal medya hesabından bir paylaşım yaptı.

Baerbock, Paris'te bir Alman'a düzenlenen bıçaklı saldırı karşısında şoke olurken, duygularının hayatını kaybeden Alman ile arkadaşları ve ailesiyle olduğunu yazdı. Baerbock, "Nefret ve terörün Avrupa'da yeri yoktur" diye belirtti.

İRAN ASILLI FRANSIZ

Haberlere göre, saldırganın 1997 doğumlu İran asıllı bir Fransız olduğu söyleniyor. Darmanin, zanlının tutuklandıktan sonra yaptığı açıklamada, Müslümanların hem Afganistan'da hem de Filistin'de ölmesine artık dayanamadığını söylediğini belirtti.

Polis yaptığı açıklamada saldırganın tutuklandığında "Allahu Ekber diye bağırdığını açıkladı.

ARTI49

HABERE YORUM KAT
1 Yorum