Özgür Özel ile Muharrem İnce ne konuştu

Özgür Özel ile Muharrem İnce ne konuştu

CHP lideri Özgür Özel Memleket Partisi lideri Muharrem İnce'yi kabul etti. Görüşmede bulunan Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özcan Özel yerel seçim işbirliğinin Özel'in iade-i ziyaretinde konuşulacağını söyledi.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce CHP Genel Başkanı Özgür Özel’i ziyaret etti.

İnce saat 10.00’da CHP Genel Merkezi’ne geldi. İnce’yi kapıda CHP Sözcüsü Deniz Yücel karşıladı.

İnce daha sonra Özgür Özel ile basına kapılı görüşme için Genel Merkez’e geçti.

Özgür Özel’e CHP Genel Sekreteri Selin Sayek Böke ve Genel Başkan Yardımcıları Deniz Yücel ile Gül Çiftçi eşlik etti.

İki lider görüşmenin ardından ortak basın açıklaması yaptı.

İlk sözü alan Özgür Özel “Bugün Memleket Partisi’nin saygıdeğer Genel Başkanı sayın Muharrem İnce ve heyetini kabul ettik. Kendileri partimize hayırlı olsun ziyaretine geldiler. Nazik ziyaretleri için teşekkür ediyoruz” dedi.

İnce ile yapılan görüşmeye değinen Özel “Görüşmede memleket meselelerini, halkın meselelerini konuştuk. Süreç içinde diyalog ve temas halinde olma konusunda fikir birliğine vardık” diye konuştu.

ADAYLARIN AÇIKLANMASI ERTELENDİ

“Tabii biz görüşmemizi yaparken sürekli CHP’nin açıklayacağı belediye başkan adaylarından bahsediliyor olmasını da takip ettik” diyen Özel şunları söyledi:

“Arkadaşlar, dün Anayasa Mahkemesi’nin kararını hiçe sayan, dolayısıyla Anayasa’yı askıya alma anlamına gelen bir darbe girişiminin son perdesi oynandı. Bu şartlar altında bugün yapılacak MKY toplantımızın ve ardından PM toplantımızın özel gündemle toplanacağını duyurmuştum. Bugün bizden belediye başkan adayları ve yerel seçimlere ilişkin hiçbir şey duymayacaksınız. MYK’nın ve PM’nin olağanüstü gündemi, içinde bulunduğumuz Anayasa’ya darbe girişimidir. Önümüzdeki hafta içinde belirlenecek bugünkü gündemle Parti Meclisi yeniden toplanacaktır.”

İNCE: TÜRKİYE’DE YARGI, AKLINI BAŞINA ALMALIDIR

Özgür Özel’den sonra söz alan Muharrem İnce “Memleket Partisi olarak yeni seçilen Genel Başkan sayın Özgür Özel’e hayırlı olsun, başarı dileklerimizi iletmek için ziyaret ettik. Kendisiyle memleket meselelerini değerlendirme fırsatı bulduk” dedi.

“Önümüzdeki seçim süreciyle ilgili de kaygılarımızı dile getirdik” diyen İnce “Bu memleketin adliyesi, zaptiyesi, mülkiyesi, harbiyesi, tıbbiyesi ele geçirilmiş durumda. Memlekette yargı iktidarın sopası olmuş durumda. Yargının düzgün işlemediği bir yerde ekonominin kurallarının düzgün işlemesi mümkün değildir. Türkiye’de yargı aklını başına almalıdır” diye konuştu.

İnce şöyle devam etti: “Son seçimde ne yazık ki hem cumhurbaşkanlığını hem Meclis çoğunluğunu ele geçirmiş bir iktidar var. Bu psikolojik üstünlükle seçimlere giriyor. CHP amiral gemisidir, bugün muhalefetteki en güçlü partidir. O konuda görüşlerimizi aktardık. Türkiye nasıl yeniden ayağa kaldırılır, görüşlerimizi kendisiyle paylaştık.”

‘İADE-İ ZİYARETTE AYRINTILAR KONUŞULACAK’

Muharrem İnce-Özgür Özel görüşmesinde bulunan Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Özcan Özel, iki parti arasındaki işbirliği sürecini ve buluşmada neler konuşulduğunu 10Haber’e anlattı.

Özgür Özel’in Memleket Partisi ziyaretinde işbirliğinin ayrıntılarının konuşulacağını belirten Özcan Özel şunları söyledi:

“Genel Başkanımız görüşmede yerel seçimlerde bir oyla belediye kazanılıp kaybedilebileceğini söyledi. Sayın Özgür Özel de katıldığını ifade etti. Özgür Bey Memleket Partisi’ne iade-i ziyarette bulunacağını ve işbirliğini ayrıntılarının orada konuşulacağını söyledi. Bize hazır geleceklerdir. Henüz tarih net değil, ancak ziyarette işbirliği konusunda açıklama yapılacaktır.”

HABERE YORUM KAT