Oyuncu Ayberk Pekcan vefat etti

Oyuncu Ayberk Pekcan vefat etti

Akciğer kanseri tedavisi gören oyuncu Ayberk Pekcan, 51 yaşında vefat etti. Pekcan, kanser olduğunu ve kemoterapiye başladığını sosyal medya hesabından duyurmuştu.

Bir süredir akciğer kanseri tedavisi gören oyuncu Ayberk Pekcan tedavi gördüğü hastanede vefat etti. 51 yaşındaki Pekcan'ın ölüm haberini Mersin Sanayicileri Ve İş Adamları Derneği (MESİAD) Yönetim Kurulu Üyesi Sait Dervişoğlu sosyal medya hesabından duyurdu.

Dervişoğlu, Twitter'dan yaptığı paylaşımda, "Canım, ciğerim, dostum, arkadaşım, ağabeyim; Türk sinemasının emektarı Ayberk Pekcan'ı kaybettik. Mekanı cennet olsun" ifadelerini kullandı. 

Ayberk Pekcan, ekim aylında sırt ağrısı şikâyetiyle başvurduğu hastanede kanser olduğunu öğrendi. Kemoterapiye başladığını sosyal medya hesabından duyuran Pekcan, "Sevgili dostlar, on gün kadar önce sırt ağrısı şikayetiyle gittiğim doktorla başlayan süreç bugün bu noktaya geldi. Ben akciğer kanseri olmuşum. Tümör, karaciğer ve böbrek üstü bezlerine de sıçramış. Maalesef bu hastalık başlangıç evrelerinde hiç belirti vermedi. Kemoterapinin ilk günü. En büyük desteğim ailem yanımda. Yakındaki arkadaşlarım da öyle. Ben sağlığıma kavuşmak için elimden gelen çabayı göstereceğim. Sağlık dilekleriniz ve dualarınızı esirgemeyin. Kalın sağlıcakla..." ifadelerini kullanmıştı.

Oyuncu geçtiğimiz hafta Mersin’de yoğun bakıma kaldırılmıştı.

AYBERK PEKCAN KİMDİR?
22 Mayıs 1970 yılında Mersin'de dünyaya gelen Ayberk Pekcan, çocukluğunu ve gençliğini Adana ve Mersin'de geçirdi. Pekcan ilk ve orta öğrenimini Adana'da, liseyi ise Mersin'de okuduktan sonra Mersin Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sahne Sanatları Bölümü Tiyatro Ana Sanat Dalı'ndan mezun oldu. Sanatçı, oyunculuk kariyerine İstanbul'da başladı.

"Ihlamurlar Altında", "Yaprak Dökümü", "Kurtlar Vadisi" ve "Keşanlı Ali Destanı" gibi televizyon dizilerinde ana rollerde oynayan Ayberk Pekcan, 2010 yılında da başrolünde yer aldığı "Saç" adlı sinema filmi ulusal ve uluslararası film festivallerinde ödüller aldı. Pekcan, 2012'de gösterime giren "Aşk ve Devrim" adlı sinema filmindeki performansıyla 23. Ankara Uluslararası Film Festivali'nde 'En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu' ödülüne layık görüldü.

HABERE YORUM KAT