Oyuncak kılıçla çevreye korku saldı, Alman polisini hayrete düşürdü

Oyuncak kılıçla çevreye korku saldı, Alman polisini hayrete düşürdü

Almanya'da bir adam, eline aldığı oyuncak kılıçla "terör" estirdi.

Almanya'da polis, ilginç bir vaka için harekete geçti.

Münih'te 34 yaşındaki bir adam, kent merkezinde bulunan bir dükkandan dekoratif bir samuray kılıcı satın aldı. Mağaza görevlileri tarafından kılıcı ambalajında taşıması yönünde uyarılan adam, bu uyarıyı dikkate almadı ve kılıcı görünür bir şekilde taşımaya devam etti.

Elindeki oyuncak kılıçla sağa sola koşmaya başlayan adam, çevredekilerde tedirginlik yaratınca, bir güvenlik servisi çalışanı polise ihbarda bulundu.

İlk aramaların başarısız olmasının ardından, kılıçlı adam üniversite bölgesinden geçen başka bir kişi tarafından ihbar edildi. Bunun üzerine bir polis devriyesi "34'lük çocuğu" yakalamayı başardı.

KILIÇLA DANS ETTİ

Polis memurları geldiğinde adam kılıcı kınından çıkardı ve kılıçla bir koreografi yaptı. Polis memurları kılıcı bırakmasını istediklerinde adam direnmeden kılıcı bıraktı. Adam polise sadece kılıçla oynamak istediğini ve kimseyi tehdit etmediğini söyledi.

Münih polisi bu tür oyuncakların halka açık yerlerde sergilenmemesi konusunda uyarıyor. Polis, kafa karıştırıcı bir şekilde silaha benzeyen nesnelerin çevredekiler tarafından potansiyel bir tehdit olarak algılanabileceğine dikkat çekiyor. Bu tür nesnelerin toplum içinde açıkça sergilenmesi polis operasyonlarını tetikleyebilir. Görevlendirilen güçler de silah gibi görünen nesneleri ciddiye almalıdır.

ARTI49
Fotoğraf: Temsili

HABERE YORUM KAT