Osman Çutsay'ın yeni kitabı 'Dar Sokak 80' çıktı

Osman Çutsay'ın yeni kitabı 'Dar Sokak 80' çıktı

Yazar ve gazeteci Osman Çutsay'ın yeni kitabı 'Dar Sokak 80' okuyucuyla buluştu.

Osman Çutsay'ın yeni kitabı 'Dar Sokak 80' Ters Kule Yayınları tarafından satışa sunuldu. Yazarın roman türündeki kitabına  buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kitabın tanıtım yazısından:

1980 yılının sıcak yazında Almanya’nın ortasında bir küçük köye Türkiye’den üniversite öğrencisi iki devrimci genç geldi. İkisi için de Türkiye’de “vur emri” vardı. Biraz nefes almaları gerekiyordu. Buradaki “Dar Sokak”ta sıradan insanların hayatlarına karıştılar. O sokaktaki küçük bir kızın dünyası birdenbire bütün sevgilerin çarpıştığı bir sahneye dönüştü.

Aradan 33 yıl geçti.

Türkiye’nin Gezi İsyanı günlerinde, yine çok sıcak bir yaz gününde ve o köyün yakınlarında bir ilçede geçmişin renklerini yüklenmiş hayatlar kesişiverdi. Yenilgi, taşınması en güç yüktü, evet…

Peki, yenilen kimdi? Yürüyen kim? Ya kalan neydi?

Osman Çutsay kimdir?

Osman Çutsay 1958 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. İstanbul Fenerbahçe Lisesi'nden sonra Ankara Üniversitesi  Siyasal Bilgiler Fakültesi İktisat ve Maliye bölümünden mezun oldu. Buradan sonra Boğaziçi  Üniversitesi ve Frankurt Üniversitesi'nde siyaset bilimi alanında eğitim aldı.

İlk yazmaya Sosyalist İktidar ve Edebiyat Cephesi dergilerinde başladı. Osman Çutsay 1990 yılından beri Frankurt’ta gazetecilik yapmaktadır. Entelektüel Şiddetin Eşiğinde kitabını yayımladı. Şerefsiz Osmanlı’ya Dönüş ve Panzehiri Demokrasi kitaplarını yayımlandı. Yazar bir çok kitap ve seçki yayımladı. Osman Çutsay hala Sol Yayın Grubu bünyesinde gazetecilik mesleğine devam etmektedir.

HABERE YORUM KAT